Pasaulyje

2020.11.23 09:21

Naujausia informacija. Estijoje apsaugines kaukės vėl bus privalomos uždarose viešose patalpose

atnaujinta 19.45
BNS, ELTA2020.11.23 09:21

Estijos vyriausybė pirmadienį nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje pritarė kovos su koronavirusu priemonių sugriežtinimui, dėl kurių buvo susitarta praėjusį penktadienį, siekiant apsaugoti sveikatos apsaugos sistemą nuo perkrovimo.

Apsauginių kaukių arba kitų nosį ir burną dengiančių priemonių dėvėjimas viešose uždarose patalpose, įskaitant viešąjį transportą ir paslaugų teikimo vietas, nuo antradienio bus privalomas.

Reikalavimas dengti burną ir nosį nebus taikomas žmonėms, kurie negali to daryti dėl medicininių priežasčių, taip pat vaikams iki 12 metų.

Vyriausybės potvarkis įsigalioja nuo antradienio. Su viešais susibūrimais, renginiais ir pramogomis susiję apribojimai įsigalios nuo šeštadienio, lapkričio 28 dienos. Dėl koronaviruso įvesti apribojimai bus peržiūrimi kas dvi savaites.

Ministras pirmininkas Juri Ratas pranešė, kad užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimas Estijoje išlieka didelis, koronavirusas kelia grėsmę žmonėms visoje šalyje.

„Be papildomų apribojimų mūsų sveikatos apsaugos sistemai gali tekti per didelis krūvis, – sakė jis. – Apribojimų tikslas gyvenimą Estijoje palikti kuo labiau atvirą.“

Premjeras taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad kovos su viruso plitimu efektyvumas priklausys nuo to, kaip kiekvienas laikysis nurodymų.

Pasak J. Rato, vyriausybė kol kas susilaiko nuo griežtų apribojimų įvedimo ir visiško kokių nors įmonių uždarymo.

Italijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 50 000

Italijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 50 000. Pirmadienį pranešta apie 630 mirusius pacientus, para anksčiau jų buvo 562, informavo sveikatos ministerija. Iš viso nuo pandemijos vasarį pradžios Italijoje mirė 50 453 koronavirusu užsikrėtę asmenys.

Tuo tarpu naujų užsikrėtimų skaičius šalyje mažėjo trečią dieną iš eilės. Per 24 valandas virusas nustatytas 22 930 asmenų. Atlikus 148 945 testus, 15,4 proc. jų buvo teigiami. Savaitgaliais paprastai testuojama daug mažiau žmonių nei darbo dienomis.

Liuksemburgas ketina įvesti dalinį karantiną

Augant koronaviruso atvejų skaičiui, Liuksemburgo vyriausybė ketina iki gruodžio vidurio įvesti dalinį karantiną. Remiantis planais, iki gruodžio 15 dienos neveiks barai, restoranai, kino teatrai ir sporto klubai, pirmadienį sakė ministras pirmininkas Xavieras Bettelis.

Parlamentas dėl karantino balsuos trečiadienį. Jei bus pritarta, jau ketvirtadienį jis ir įsigaliotų. Parduotuvės liktų atidarytos ir toliau. Tačiau klientai privalės dėvėti kaukes ir laikytis atstumo taisyklių.

„Situacija nėra katastrofiška, bet mes norime pasilikti veiksmų laisvę, ypač – kad garantuotume normalų ligoninių darbą“, – aiškino premjeras.

Ukrainos prezidentas Zelenskis sako pasveikęs nuo COVID-19

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paskelbė pasveikęs nuo COVID-19.

„Pagaliau gavau neigiamą koronaviruso testo rezultatą“, – socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė V. Zelenskis.

Pasak jo, turime „suprasti naujus pavojus ir kaip įmanoma geriau rūpintis savimi“.

„Taip pat suprasti, kad medicininės kaukės, izoliavimasis, socialinis atstumas, subalansuotos vitaminų programos, sporto režimas dabar yra privalomi. Visa tai yra labai svarbu, ir visa tai kartu mums teikia vilties“, – pridūrė ukrainiečių valstybės vadovas.

V. Zelenskis pranešė nuo pirmadienio jau dirbantis savo biure.

„Diena bus įtempta, bet labai džiaugiuosi galėdamas pasinerti į darbą įprastu režimu“, – pažymėjo jis.

Lapkričio 9 dieną V. Zelenskis ir jo kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas paskelbė, kad susirgo COVID-19. Vėliau abudu buvo hospitalizuoti, informavo M. Jermako patarėjas Mychailas Podoliakas.

Vyriausiasis ligoninės gydytojas Ihoris Semenivas lapkričio viduryje pareiškė, kad „prezidento išlaikymo suma yra tokia pati, kaip ir kiekvieno paciento, guldomo į ligoninę dėl koronaviruso infekcijos“.

„Prezidentas neturi jokio atskiro biudžeto. Jis yra ligoninėje visiškai tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kiti“, – patikino I. Semenivas.

Atnaujinta 17.45

Sakartvele pastarąją parą patvirtinti 3 958 nauji COVID-19 atvejai, bendras infekcijų skaičius pasiekė 108 690, rodo vyriausybės duomenys.

Sekmadienį šalyje patvirtinti 4 048 nauji infekcijos atvejai, lapkričio 21 dieną – 3 824 atvejai, lapkričio 20 dieną – 3 768 nauji atvejai. Visi trys skaičiai šaliai buvo rekordiniai.

Sakartvele per pastarąsias 24 valandas pasveiko 3 531 žmogus, bendras pasveikusiųjų skaičius pasiekė 89 170.

Per tą patį laikotarpį šalyje dėl su virusu susijusių priežasčių mirė 36 pacientai, bendras aukų skaičius išaugo iki 1 012. Sakartvele iš viso atlikti 1 128 133 testai, ištirta jau 30,35 proc. gyventojų.

Atnaujinta 15.55

Baltarusijoje per praėjusią parą nustatyti 1 483 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę asmenys, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo epidemijos pradžios testais patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 125 482.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis viruso paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Ankstesnę dieną skelbta apie 1 564 naujus koronaviruso infekcijos atvejus. Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 1 104 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija; visi jie sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis, nurodė ministerija.

Iš gydymo įstaigų iki lapkričio 23 dienos išrašyti 104 698 pacientai, sirgę COVID-19, iš jų 850 – per praėjusią parą. Šalyje iš viso atlikti 3 091 238 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Žiniasklaida: Niujorko morguose nuo pavasario laikoma virš 650 kūnų

Niujorko Bruklino rajone mobiliosiose lavoninėse – furgonuose refrižeratoriuose – laikomi mažiausiai 650 žmonių, mirusių per pavasarinį koronaviruso protrūkį, kūnai.

Tai sekmadienį pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis vyriausiojo teismo medicinos eksperto biuru.

Jo žiniomis, daugelis lavonų yra žmonių, kurių artimųjų nepavyko rasti arba kurių šeimos neturi pinigų laidotuvėms.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Jungtinėse Valstijoje nustatyta daugiau kaip 11,5 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, per 250 tūkst. infekuotųjų mirė. Šalis pagal abu rodiklius pirmauja pasaulyje.

Niujorko valstijoje, kurios teritorijoje yra ir to paties pavadinimo megapolis, iki šiol užsikrėtė daugiau kaip 574 tūkst. žmonių, mirė per 34 tūkst.

Atnaujinta 13.14

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 2 256 testus nustatyta 116 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Centras nurodė, jog per praeitą parą nustatyti nauji užsikrėtimo atvejai sudaro 5,1 proc. visų per šį laiką atliktų COVID-19 testų. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Naujausiomis COVID-19 epidemijos aukomis tapo trys asmenys patenkantys į 65–75 metų amžiaus grupę, o kiti šeši mirusieji priklausė 80–90 metų grupei.

Iki šiol Latvijoje nustatyti iš viso 13 236 koronavirusinės infekcijos atvejų, 162 koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė.

Pirmadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydoma 414 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, iš jų 23 būklė buvo sunki.

Pasveikusiųjų skaičius, centro duomenimis, padidėjo nuo 1 557 lapkričio 17-ąją iki 1 635 – lapkričio 21-ąją, tačiau šis skaičius pastaraisiais mėnesiais augo gana nežymiai ir kur kas lėčiau negu registruojamų naujų atvejų skaičius.

Atnaujinta 12.17

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 15 002 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 156 anksčiau užsikrėtę pacientai, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtinti 18 467 naujų COVID-19 atvejų ir mirė 330 pacientų.

Didžiausias COVID-19 atvejų prieaugis fiksuotas praeitą šeštadienį, kai infekcija per vieną parą buvo patvirtinta 27 975 žmonėms.

Praeitą ketvirtadienį buvo užfiksuotas COVID-19 pacientų paros mirštamumo rekordas, kai mirė 637 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ nurodė, kad tarp naujausių COVID-19 aukų 149 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su koronavirusinės infekcijos komplikacijomis, o dar 477 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis ligomis.

Nuo pandemijos pradžios šalyje koronavirusinė infekcija testais patvirtinta iš viso 876 333 žmonėms, iš jų 13 774 mirė, nurodė pareigūnai.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 22 234 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių 2 149 buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol šalyje pasveiko 438 868 koronavirusine infekcija persirgę pacientai, iš jų 14 897 – per pastarąją parą, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 11.21

Estijoje per pastarąją parą buvo nustatyti 232 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė dar keturi užsikrėtusieji, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį padidėjo iki 278,64 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pirmadienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse gydomi 154 žmonės, iš jų 17 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose; aštuoniems pacientams taikomas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo epidemijos pradžios šalyje nuo COVID-19 mirė 92 užsikrėtusieji, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 9 956. Ligoninėse gydytų ir pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 656, o bendras pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 5 720.

Atnaujinta 10.05

Rusijoje pirmąkart nuo koronaviruso pandemijos pradžios per parą nustatyta daugiau kaip 25 tūkst. užsikrėtimo atvejų, 361 anksčiau užsikrėtęs pacientas, rodo pirmadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis viruso paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Štabo pranešime sakoma, kad per pastarąją parą buvo nustatyti 25 173 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Ankstesnis rekordinis sergamumas Rusijoje buvo fiksuotas šeštadienį, kai testais buvo nustatyti 24 822 COVID-19 atvejai.

Didžiausias sergamumas tebefiksuojamas Maskvoje: per praėjusią parą ten nustatyti 6 866 užsikrėtimo atvejai, mirė 71 pacientas.

Nuo epidemijos pradžios šalyje išaiškinti iš viso 2 114 502 COVID-19 atvejai, 36 540 užsikrėtusiųjų mirė.

Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 611 445, iš jų 16 002 išrašyti per pastarąją parą.

Paskelbti naujausi oficialūs duomenys rodo, kad šiuo metu bendras aktyvių COVID-19 atvejų skaičius Rusijoje yra 466 517.

Ukrainoje fiksuojama beveik 11 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 10 945 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 124 anksčiau užsikrėtę pacientai, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

„Be kita ko, susirgo 491 vaikas ir 447 medicinos darbuotojai. Taip pat per pastarąją parą į ligonines buvo paguldyti 1 165 žmonės“, – sakoma M. Stepanovo „Facebook“ žinutėje.

Ankstesnę dieną Ukrainoje buvo patvirtinti 12 079 nauji COVID-19 atvejai, o šeštadienį buvo skelbta apie trečią dieną iš eilės užfiksuotą sergamumo koronavirusine infekcija rekordą: COVID-19 buvo patvirtinta 14 580 žmonių.

Iki pirmadienio ryto bendras patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius Ukrainoje išaugo iki 635 689, iš jų 11 075 baigėsi pacientų mirtimi.

Be to, šalyje persirgę COVID-19 pasveiko 291 060 žmonių, iš jų 4 143 – per pastarąją parą, nurodė M. Stepanovas.

Per pastarąją parą daugiausiai naujų koronavirusinės infekcijos atvejų nustatyta Kijeve (1 212), taip pat Dnipropetrovsko (1 093), Kijevo (870), Žytomyro (812) ir Zaporižios (642) srityse.