Pasaulyje

2016.02.18 09:30

L. Linkevičius: pabėgėliai tampa ginklu agresoriaus rankose

ELTA2016.02.18 09:30

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius Rusijos diplomatiją Sirijos atžvilgiu vadina ciniška, o civilių bombardavimus – humanitarinės katastrofos gilinimu. 

„Tai, ką daro Sirijos kariuomenė padedama Rusijos, beje, gana ciniškai derantis dėl taikos, bet tuo pat metu bombarduojant civilius gyventojus, stumia į dar didesnę humanitarinę katastrofą. (...) Alepas tampa lakmuso popierėliu visoje šitoje istorijoje, ir matysis, kuo visa tai baigsis, nes begalės diplomatinių pastangų (...) neduoda jokių rezultatų, nes, pavyzdžiui, Rusija toliau vykdo savo planą, prisidengdama kaip dūmų uždanga šitomis diplomatinėmis pastangomis ir netgi naudodama pabėgėlius kaip savotišką agresoriaus ginklą. Pabėgėliai tampa ne tik manipuliacijų aukomis, bet ir tam tikru ginklu agresoriaus rankose, dar labiau aitrinant situaciją, didinant įtampą“, – sakė L. Linkevičius interviu „Žinių radijui“.

Užsienio reikalų ministras teigė matąs mažai prielaidų, kad bus įgyvendintas Miunchene pasiektas susitarimas dėl paliaubų Sirijoje. O įtampos regione, pasak jo, pridės ir įvykiai Turkijoje, kur per teroro aktą trečiadienį šalies sostinėje Ankaroje žuvo mažiausiai 28 žmonės, o dar 61 buvo sužeistas.

„Akivaizdu, kad tai yra teroro aktas, (...) ir suprantama, kad tai susiję su daugeliu dalykų, kaip Turkijos aktyvus įsitraukimas į veiksmus prieš kurdų grupuotes, kurios, kaip žinoma, pasižymėdavo įvairiais išpuoliais. Taip pat sienos apsauga, matyt, nėra labai ideali, nes pro ją prasmunka įvairūs radikalūs kovotojai ir panašūs elementai. Mums sunku pasakyti, kas atsakingas už šį įvykį, bet tikrai manome, kad jie vyksta gana dažnai. Tai padarys dar labiau įtemptą situaciją regione“, – sakė L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt