Pasaulyje

2020.11.22 12:28

Irake per IS džihadistų surengtą pasalą žuvo 6 saugumo pajėgų nariai ir 3 civiliai

BNS2020.11.22 12:28

Irake per pasalą, kurią šeštadienį į šiaurę nuo Bagdado surengė „Islamo valstybe“ (IS) pasivadinusi džihadistų grupuotė, žuvo šeši Irako saugumo pajėgų nariai ir trys civiliai, pranešė policija ir vietos pareigūnai.

Šaltinis policijoje pranešė, jog sprogo pakelės bomba ir džihadistai apšaudė į pagalbą į incidento vietą už maždaug 200 kilometrų nuo sostinės atskubėjusią policininkų ir sukarintų pajėgų narių komandą.

Žuvo keturi tinklo „Hashed al-Shaabi“ nariai ir du policininkai, taip pat trys civiliai, naujienų agentūrai AFP pranešė už 50 kilometrų nuo Tikrito esančio Zuijos miesto meras Mohammedas Zidane.

Ir meras, ir vietos policija pareiškė, jog pasalą surengė IS džihadistai, nors atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė.

„Islamo valstybės“ kovotojai 2014 metais užėmė apie trečdalį Irako teritorijos. Šis pergalingas žygis paskatino suburti JAV vadovaujamą koaliciją, padėjusią Bagdado vyriausybei kovoti su džihadistais. Tuo pačiu metu buvo suformuota „Hashed al Shaabi“, sudaryta iš daugiausiai šiitiškų grupių, palaikančių glaudžius ryšius su Iranu – Irako kaimynu ir Vašingtono priešininku.

Po trejų metų kovų Irakas 2017-aisiais paskelbė pergalę prieš IS.

Vis dėlto įsislaptinusios džihadistų grupės išlieka aktyvios – jos visoje šalyje tebepuldinėja civilius ir saugumo pajėgas.