Pasaulyje

2020.11.22 09:53

Įvykiai Baltarusijoje. Opozicijos mitingas Minske sutraukė tūkstančius baltarusių, sulaikyta mažiausiai 300 žmonių

atnaujinta 21.14
BNS2020.11.22 09:53

Baltarusijoje sekmadienį sulaikyta mažiausiai 300 protesto akcijų dalyvių, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“. Centro tinklapyje skelbiamas sąrašas su sulaikytų protestuotojų pavardėmis, jis nuolat atnaujinamas. Dabar jame išvardinti 304 sulaikytieji.

Baltarusijos sostinėje, kur sekmadienį įvyks eilinė opozicijos protesto akcija, vėl uždaromos metropoliteno stotys.

Iki 11 val. 55 min. uždarytos keturios stotys ir tai, pasak Minsko metropoliteno, kuris savo pranešimą paskelbė savo oficialioje paskyroje susirašinėjimo platformoje „Telegram“, daroma siekiant „užtikrinti keleivių saugumą“. Traukiniai šiose stotyse nesustoja.

Be to, Baltarusijos sostinėje vėl ėmė strigti mobiliojo interneto ryšys ir tai, kaip paaiškino mobiliojo ryšio operatoriai, daroma valdžios institucijų nurodymu.

„Pagal įgaliotųjų valdžios institucijų nurodymą, lapkričio 22 dieną Minske sumažintas mobiliojo interneto pralaidumas. Vykdant šį reikalavimą, prastėja duomenų perdavimo paslaugos kokybė arba ši paslauga yra laikinai neprieinama“, – pranešime tviteryje nurodė mobiliojo ryšio operatorė A1.

Baltarusijoje per protestus sulaikyta apie 300 žmonių

„Viasna“ sulaikymus užfiksavo sostinėje Minske, taip pat kituose didžiuosiuose šalies miestuose, tokiuose kaip Gardinas, Brestas, Novopolockas, Pinskas, Liachovičiai.

Protesto akcijos, paskutinę savaitės dieną jau tradiciškai pritraukiančios daugiausiai žmonių, šį sekmadienį buvo labiau panašios į pavienes, omonininkams panaudojus „specialiąsias priemones“, kurių panaudojimą patvirtino Vidaus reikalų ministerija.

Minske ir kai kuriuose kituose miestuose sekmadienį vyksta protesto akcijos įvairiose miestų vietose. Teisėsaugos pareigūnai vaiko susirinkusiuosius ir kai kuriuos iš jų sulaiko.

Ryte į Baltarusijos sostinę įvažiavo karinė technika ir buvo užtvertos miesto centre esančios aikštės.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Sostinės centre esančiose aikštėse, kaip antai Nepriklausomybės aikštėje, jau įrengiamos užtvaros.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Populiariausi