Pasaulyje

2020.11.22 08:39

Trumpas reikalauja dar kartą perskaičiuoti balsus Džordžijoje

Irma Jančiauskaitė, ELTA2020.11.22 08:39

Kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo teisininkų komanda šeštadienį pateikė prašymą dar sykį perskaičiuoti Džordžijos valstijoje per prezidento rinkimus atiduotus balsus. Taip dar kartą mėginama pergalę išplėšti iš demokrato Joe Bideno.

Vos prieš dieną Džordžijos gubernatorius Brianas Kempas bei valstijos sekretorius Bradas Raffenspergeris, kurie abu yra respublikonų atstovai, nepriklausomai patvirtino rinkimų rezultatus ir J. Bideno pergalę įtvirtino kiek daugiau nei 12 tūkst. balsų skirtumu.

Prezidento rinkimų balsai Džordžijoje jau buvo perskaičiuoti ketvirtadienį ir paskelbta J. Bideno pergalė. Tačiau balsų skirtumas sudarė mažiau nei 0,5 proc. tad D. Trumpo štabas turėjo teisę reikalauti balsus perskaičiuoti dar kartą.

Pareiškime apie reikalavimą perskaičiuoti balsus D. Trumpo advokatai kalba apie „suklastotus rezultatus“ ir „neteisėtus balsus“, tačiau nepateikia jokių įrodymų.

D. Trumpas jau ne vieną savaitę siekia panaikinti lapkričio 3 d. įvykusių rinkimų rezultatus, naudodamasis visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis ir skleisdamas nepagrįstus teiginius apie didžiulio masto balsų klastojimą.