Pasaulyje

2016.02.17 19:56

A. Merkel: dauguma Britanijos reikalavimų yra pateisinami

BNS 2016.02.17 19:56

Dauguma Britanijos reikalavimų dėl Europos Sąjungos reformų yra pateisinami ir suprantami, trečiadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel prieš Europos viršūnių susitikimą dėl tolesnės Britanijos narystės Bendrijoje.

„Tai yra susiję ne tik su Britanijos individualiais interesais, (sprendžiant) kai kurias problemas ar klausimus, tai greičiau liečia kelis punktus, kurie yra pateisinami ir suprantami“, – sakė ji kalbėdama parlamente, kuriame išdėstė savo poziciją ES viršūnių susitikimo išvakarėse.

„Kaip ir (britų premjeras) Davidas Cameronas, aš manau, kad ES būtina pagerinti mūsų konkurencingumą, skaidrumą ir (sumažinti) biurokratiją. Vokietijai daug metų tai pat rūpėjo šios problemos“, – sakė ji.

Net prieštaringai vertinamas siūlymas apkarpyti socialines garantijas Britanijoje migrantams iš Europos Sąjungos šalių yra „pateisinamas ir suprantamas, nes kiekvienos atitinkama socialinė sistema yra pavaldi ne Briuseliui, o kiekvienos atskirai valstybei narei“, kalbėjo kanclerė.

„Todėl visai natūralu, kad kiekviena valstybė narė turėtų galėti ginti savo socialinę sistemą nuo piktnaudžiavimo“, – pažymėjo ji.

D. Cameronas siekia netaikyti socialinių lengvatų iš kitų Bendrijos narių atvykusiems imigrantams, kurie nėra išgyvenę šalyje ketverių metų.

„Palaikau Davido Camerono požiūrį kad ES narės, naudojančios kitokią valiutą nei euras, nebūtų ignoruojamos, nagrinėjant svarbius klausimus“, – sakė ji.

„Mūsų tikslas turi būti – vengti diskriminavimo ir tuo pačiu metu leisti diferencijuoti, kai prireikia“, – pažymėjo A. Merkel.

Ji dar pridūrė, kad šis principas suderinamas su tuo, kad euro zona „ateityje priiminės, faktiškai jau priima, sau pačiai taikomus būtinus sprendimus“.

Vokietijos lyderės požiūris skiriasi nuo Prancūzijos, kuri aiškiai pareiškė, kad nepalaiko nuomonės, jog euro neįsivedusios ES valstybės, neturėtų jokios trukdyti euro zonai siekti tvirtesnės integracijos.