Pasaulyje

2016.02.17 15:45

Į apsiaustus Sirijos regionus vyksta humanitarinę pagalbą gabenantys sunkvežimiai

ELTA 2016.02.17 15:45

Sunkvežimiai su maistu ir medicinos atsargomis vyksta į penkis apsiaustus Sirijos miestus. Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus organizacijos (IFRC) atstovas pranešė, kad dalis sunkvežimių jau išvyko iš Damasko, skelbia BBC.

Sunkvežimiai vyks į netoli sostinės esančius sukilėlių užimtus miestus – Madają, Zabadanį ir Muadhamiją bei vyriausybės pajėgas palaikančius Foahą ir Kefrają.

Humanitarinės pagalbos teikimas yra dalis susitarimo, kuriuo pasaulio valstybės iki penktadienio siekia nutraukti karinius veiksmus Sirijoje. Tačiau Sirijos vyriausybės pajėgų ir kurdų milicijos rengiamos atakos sukilėlių kontroliuojamose Šiaurinės Alepo provincijos dalyse kelia pavojų paliauboms.

Pasak Jungtinių Tautų (JT), apsiaustose Sirijos teritorijose gyvena beveik pusė milijono žmonių.

Antradienį Sirijos vyriausybė patvirtino humanitarinę prieigą prie septynių vietovių, kurioms labiausiai reikia pagalbos. Penkios vietovės sulauks pagalbos trečiadienį, o Kafr Batna ir Deir al Zoro provincijas pagalba turėtų pasiekti iki savaitės pabaigos.

IFRC atstovas Stephenas Ryanas BBC sakė, kad JT ir Sirijos Arabų Raudonojo Pusmėnulio organizacijos sunkvežimiai iš Damasko išvyko trečiadienio rytą. Į nelaimės ištiktus miestus jie veža maistą, medicininę įrangą, vaistus ir kitus reikalingus daiktus.