Pasaulyje

2016.02.17 15:02

B. Obama apie Rusijos veiksmus Sirijoje: veliasi į konfliktą, kurio neišspręs

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.17 15:02

Jungtinių Valstijų prezidentas, pasaulyje aštriai kritikuojamas dėl vangumo atsakant į Sirijos krizę, apkaltino Rusijos vadovą, kad šis veliasi į konfliktą, kurio neišspręs.

Barackas Obama pareiškė, kad vis aštrėjantis karas Sirijoje nėra jo ir Vladimiro Putino asmeninis konfliktas, ir pridūrė, kad jei Kremlius pasirengęs nuolatinei Sirijos okupacijai, ji kainuos milijardus dolerių, ir dabartinei Rusijos ekonomikai bus sunkiai pakeliama.

„Savo kariuomenę siunčiate, kai žirgas, už kurį statote, nėra veiksmingas. Būtent taip ir nutiko. Jau sakiau, kad Rusija įsivels į aklavietę“, – pareiškė B. Obama.

Baltųjų rūmų vadovas pridūrė, kad Maskva nuolat prisidėjo prie Sirijos lyderio Basharo al-Assado pastangų išvengti politinio konflikto sureguliavimo, ir remia jį dėl to, kad šis silpnas.

Tuo metu Valstybės departamentas pripažino, kad nebesitiki, jog per likusią parą, kaip numato Miunchene praėjusią savaitę pasiektas susitarimas, pavyks nutraukti ugnį.

„Rusija pažadėjo, pasirašydama praėjusios savaitės susitarimą, kad turi būti nutrauktos kovos. Ji turi panaudoti įtaką Sirijos režimui, kad tai nutiktų. Negaliu pasakyti kategoriškai, kad praėjus savaitei nuo praėjusio ketvirtadienio turi liautis visos kovos, bet pažangos norėsime“, – teigė JAV Valstybės departamento atstovas Markas Toneris. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt