Pasaulyje

2020.11.20 14:04

Vengrija gilina konfliktą su ES? Nusipirko rusišką vakciną nuo COVID-19

LRT.lt2020.11.20 14:04

Vengriją jau pasiekė pirmosios vakcinos iš Rusijos, skirtos stabdyti COVID-19 plitimą. Tokią naujieną dar prieš porą dienų pranešė šios šalies užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto. Ši Višegrado bloko valstybė jau atlieka bandymus ir net pati planuoja pagal Rusijos pavyzdį kurti vakciną.

„Vengrijos Vyriausybė yra pasiruošusi padaryti viską, kad efektyviausia, geriausia ir saugiausia vakcina pasiektų šalies gyventojus“, – kalbėjo Vengrijos URM vadovas, praneša „Reuters“.

Jis taip pat patikino, kad šalis yra pirmoji iš ES narių, kuri gavo vakcinos iš Rusijos.

„Vakcina buvo atgabenta laikantis pačių aukščiausių standartų. Artimiausiu metu ji bus nuodugniai ištirta ir įvertinta“, – sakė P. Szijjarto.

Šis Vengrijos ir Rusijos bendradarbiavimas dėl vakcinų gali dar labiau komplikuoti santykius tarp Budapešto ir Briuselio.

Abi pusės nesutaria dėl ES ilgamečio biudžeto projektų sąlygų, o naujausios žinios dėl vakcinų gali paskatinti Briuselį griežtinti toną santykiuose su Vengrija.

Norėdami gaminti ir pardavinėti vakciną nuo COVID-19, vengrai turi gauti Europos vaistų agentūros pritarimą, rašo „Reuters“.

Negavę tokio leidimo, jie vakciną naudoti galėtų tik šalies viduje, pardavinėti jos 27 bloko valstybėse nebūtų leista.

Sveikatos ekspertai tikina, kad nėra aiškus Rusijos sukurtos vakcinos „Sputnik V“ efektyvumas ir abejoja jos veiksmingumu, siekiant apsaugoti žmones nuo COVID-19 pandemijos.