Pasaulyje

2016.02.17 15:01

Graikijoje pabėgėliams kuriamos ir kapinės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.17 15:01

Graikija pranešė, kad priimti pabėgėlius jau gali keturi nauji migrantų registravimo centrai keturiose salose, o dar vienas – Koso saloje – bus parengtas po kelių dienų. Tačiau Graikijos salose tenka kurti ir kapines tiems, kurie nuskendo pakeliui į Europą.

Kalbant apie registravimo centrus, Europai spaudžiant, kad Graikija kontroliuotų milžinišką migrantų srautą, Atėnai užtikrina – naujuose centruose per tris dienas tūkstančiui žmonių bus paimti pirštų atspaudai, pabėgėliai bus suskirstyti į tuos, kurie gali tikėtis prieglobsčio, ir ekonominius migrantus, kurie bus deportuoti.

Be registravimo centrų Graikijos salose tenka kurti ir kapines. Iš pradžių žuvusiems pabėgėliams laidoti buvo skirta salos kapinių dalis, bet greitai paaiškėjo – vietos jau per mažai, todėl buvo skirtas naujas plotas. Pakeliui į Europą žūva šeimos, tad nelieka kam atpažinti palaikus.

Naujose kapinėse Lesbo saloje ant daugelio antkapių užrašyta „nežinomas“. Tik numanomas amžius, data, kada rasti palaikai bei kada palaidoti. Kapinėse palaidota daugiau negu 60 žmonių, tik mažiau nei pusė atpažinti.

2015 metai buvo bene tragiškiausi – Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, Viduržemio jūroje nuskendo arba dingo 3 700 žmonių, bet iš tikrųjų aukų gerokai daugiau. Graikai sako dabar gali lengviau atsidusti – per dieną atvyksta 200 žmonių, kai anksčiau pabėgėlių skaičius siekdavo 2 500 per dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt