Pasaulyje

2016.02.16 19:38

Atsistatydina Ukrainos generalinis prokuroras V. Šokinas

BNS2016.02.16 19:38

Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Šokinas antradienį pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų po to, kai prezidentas Petro Porošenka paprašė jo atsistatydinti, pranešė vienas įstatymų leidėjas.

Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Šokinas pateikė prašymą atsistatydinti“, – P. Porošenkos bloko deputatas Mustafa Najemas parašė savo „Twitter“ žinutėje.

Anksčiau antradienį paskelbtame pranešime P. Porošenka nurodė, kad paprašė Generalinės prokuratūros vadovo atsistatydinti.

„Šiandien ryte susitikau su generaliniu prokuroru ir rimtai su juo pasikalbėjau. Pateikiau Viktorui Nikolajevičiui (Šokinui) pasiūlymą parašyti pareiškimą dėl atsistatydinimo“, – sakoma prezidento pranešime.

V.Šokinas buvo laikomas artimu P. Porošenkos sąjungininku, bet tapo nepasitenkinimo taikiniu dėl numanomo atsisakymo tirti korupcijos bylas, esą įtraukusias aukšto rango pareigūnus, kuriems buvo pavesta kovoti su korupcija.

Generaliniam prokurorui buvo suduotas ypač skaudus smūgis, kai per kratą dviejų aukšto rango prokurorų namuose liepos mėnesį buvo rasta daug deimantų ir grynųjų.

„Viktoras Šokinas įgyvendino reformas, kurioms Ukrainos generalinėje prokuratūroje buvo dešimtmečius priešinamasi: bendros prokuratūros priežiūros panaikinimą, Nacionalinio antikorupcinio biuro ir Valstybinio tyrimų biuro įkūrimą... Kita vertus, Generalinė prokuratūra, deja, nesugebėjo įgyti visuomenės pasitikėjimo. Ir būtent todėl į darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl generalinio prokuroro atsistatydinimas“, – pabrėžė P. Porošenka.

V.Šokinas buvo paskirtas generaliniu prokuroru 2015 metų vasarį po proeuropietiškos Maidano revoliucijos.

Pagal Ukrainos konstitucija, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas, pritarus parlamentui. Be to, parlamentas turi teisę pareikšti nepasitikėjimą generaliniu prokuroru, o tokiu atveju jis privalėtų pasitraukti iš posto.

Prezidentas antradienį taip pat paprašė, kad atsistatydintų Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, o Aukščiausiosios Rados nariai surinko pakankamai balsų, kad būtų balsuojam dėl nepasitikėjimo vyriausybės vadovu ir ministrų kabinetu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.