Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.01 12:07

Vatikane prasideda sudėtingos diskusijos prieš popiežiaus rinkimus

ELTA 2013.03.01 12:07

Po popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimo kardinolai iš viso pasaulio penktadienį pradeda sudėtingą, paslaptingą ir neaiškų naujojo Romos katalikų Bažnyčios vadovo rinkimų procesą, skelbia „Reuters“.

Po popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimo kardinolai iš viso pasaulio penktadienį pradeda sudėtingą, paslaptingą ir neaiškų naujojo Romos katalikų Bažnyčios vadovo rinkimų procesą, skelbia „Reuters“.

Neaiškumų sukėlė Benedikto XVI sulaužyta tradicija, pagal kurią popiežiavimas baigiasi pontifikui mirus, tačiau jis pasitraukė iš popiežiaus posto savo valia. Todėl kardinolai pirma susirinks į neoficialią sesiją prieš tradicines diskusijas, kurios prasidės pirmadienį.

Tarp 115 kardinolų, kurie yra jaunesni nei 80 metų, nėra aiškaus lyderio į popiežiaus postą, todėl tikėtina, kad konklava bus ganėtinai įtempta.

Kardinolai taip pat dalyvaus generalinėse kongregacijose – už uždarų durų vykstančiose konsultacijose prieš prasidėsiančią konklavą, kurių metu aptars ateityje laukiančius iššūkius, įskaitant Vatikano valdymą bei besitęsiančią krizę dėl pedofilijos skandalo.

Benediktas XVI ketvirtadienį užbaigė savo aštuonerių metų popiežiavimą ir pažadėjo savo įpėdiniui, kuris vadovaus 1,2 mlrd. pasaulyje esančių katalikų vienu sudėtingiausiu laikotarpiu per 2 tūkst. metų Bažnyčios istoriją, paklusnumą.

Konklavos tradiciškai prasideda 15 dienų po popiežiaus vietos atsilaisvinimo, tačiau Benedikto XVI atsistatydinimas atvėrė kelią ankstesniems rinkimams.

Nuo pirmadienio kardinolai aptars, kiek laiko skirs generalinėms kongregacijoms prieš pradedant konklavą.

Kol kas tiksli konklavos pradžios data nenustatyta, tačiau Vatikanas siekia, kad rinkimai įvyktų kovo viduryje, o naujasis popiežius galėtų pradėti pareigas prieš Verbų sekmadienį kovo 24 dieną ir dalyvautų Didžiosios savaitės ceremonijose.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi