Pasaulyje

2016.02.16 14:48

Keturi iš penkių naujų Graikijos migrantų registracijos centrų parengti funkcionuoti

BNS2016.02.16 14:48

Keturi iš penkių naujų Graikijos migrantų registracijos centrų yra „parengti funkcionuoti ir priimti pabėgėlius“, antradienį sakė šalies gynybos ministras Panosas Kammenosas, kuris kalbėjo tokiu metu, kai Atėnai yra smarkiai spaudžiami kontroliuoti didžiulį į Europą atvykstančių migrantų srautą.

Keturi minimi ilgai laukti „karštųjų taškų“ centrai bus atidaryti Lesbo, Chijo, Lero ir Samo salose, kurioms buvo sunku dorotis su nesibaigiančiu iš Turkijos atplaukiančių migrantų srautu.

Pasak ministro, penktasis centras Koso saloje bus parengtas „per penkias dienas“, nepaisant vietos mero ir gyventojų nepritarimo ryšium su poveikiu gyvybiškai svarbiai turizmo industrijai.

Kiekviename iš centrų bus pakankamai būstų 1 tūkstančiui migrantų apgyvendinti. Jie ten praleis tris dienas, per kurias bus užregistruoti, pateiks savo pirštų atspaudus ir bus suskirstyti į tuos, kurie gali prašyti politinio prieglobsčio Europos Sąjungoje, ir ekonominius migrantus, kuriems galiausiai grės deportacija.

Vienas tikslų bus padėti pastebėti džihadistus, kurie naudodamiesi migrantų krize patenka į Europą. Dėl to yra kilęs didelis susirūpinimas, nes du iš vyrų, įvykdžiusių lapkričio atakas Paryžiuje, atvyko per Graikiją apsimetę pabėgėliais.

Pernai per Graikiją į Šiaurės Europą vyko daugiau kaip 850 tūkst. migrantų, bėgančių nuo karo ir skurdo Artimuosiuose Rytuose ir kitur.

Kitos ES valstybės smarkiai spaudė Graikiją geriau kontroliuoti savo sienas. Praėjusią savaitę Bendrija paskelbė Graikijai ultimatumą per tris mėnesius ištaisyti „trūkumus“ ir pagrasino priešingu atveju iš esmės sustabdyti jos narystę Šengeno zonoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt