Pasaulyje

2016.02.16 14:28

Belgijoje areštuota 10 asmenų, siejamų su verbavimu „Islamo valstybei“

BNS2016.02.16 14:28

Belgijos policija antradienį Briuselyje areštavo 10 asmenų, kurie, kaip įtariama, priklauso tinklui, verbuojančiam žmones kovoti „Islamo valstybės“ (IS) gretose Sirijoje, paskelbė prokurorai.

Tie 10 asmenų buvo areštuoti per reidus Molenbeke ir kituose Belgijos sostinės rajonuose, bet ši byla nėra susijusi su lapkričio mėnesio kruvinais išpuoliais Paryžiuje, sakoma federalinės prokuratūros pareiškime.

Keli atakų Paryžiuje vykdytojai buvo atvykę iš Molenbeko.

Atlikti tuos reidus nurodė Belgijos rytuose esančio Lježo miesto kovos su terorizmu teisėjas, kuris vėliau antradienį nuspręs, ar pratęsti įtariamųjų sulaikymą.

Tyrėjai tikrina mobiliuosius telefonus ir kompiuterinę įrangą, konfiskuotą per iš viso devynis reidus visame Briuselyje.

Džihadistų kovotojų iš Belgijos, palyginti su jos gyventojų skaičiumi, yra daugiau nei iš bet kurios kitos Europos valstybės: manoma, kad kovoti Artimuosiuose Rytuose iš Belgijos nuvyko maždaug 500 asmenų.

Daugelis jų prisidėjo prie IS, kuri prisiėmė atsakomybę už lapkričio atakas Prancūzijos sostinėje, nusinešusias 130 gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.