Pasaulyje

2016.02.16 11:29

Londonas ir Paryžius sutarė, jog esama „tvirto pagrindo“ ES susitarimui pasiekti

BNS2016.02.16 11:29

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pirmadienį sutarė, kad parengti pasiūlymai dėl Europos Sąjungos reformų, kurios galbūt padėtų išlaikyti Jungtinę Karalystę 28-ių šalių bloke, suteikia „tvirtą pagrindą“ šią savaitę pasiekti susitarimą, pranešė Dauning Strito atstovas spaudai.

„Jie sutarė, kad darome gerą pažangą dėl Jungtinės Karalystės narystės Bendrijoje sąlygų peržiūrėjimo ir kad reformų projektas suteikia tvirtą pagrindą pasiekti susitarimą šią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime“, - sakė D. Camerono atstovas spaudai po pirmadienį vakare įvykusio susitikimo.

Tuo tarpu vienas prancūzų pareigūnas kiek anksčiau pareiškė, kad „reikia dar padirbėti, ypač dėl ekonominės valdysenos“, kad ES valstybės galėtų sudaryti susitarimą, kuris užkirsti kelią vadinamajam „Brexit“ (Britanijos pasitraukimo iš ES) scenarijui.

Britanija, kuri nėra įsivedusi euro, nori, kad būtų peržiūrėtos jos narystės sąlygos, siekdama užsitikrinti, kad jai niekada neteks mokėti įmokų į fondą, skirtą euro zonos apsaugai.

Londonas taip pat siekia, kad bet koks klausimas, susijęs su visu bloku, būtų svarstomas visų 28-ių Bendrijos narių, o ne tik 19-os euro zonai priklausančių valstybių.

D. Camerono ir F. Hollande'o derybos buvo skubiai organizuotos prieš ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiantį ES viršūnių susitikimą.

Britų premjeras siekia įtikinti kitų 27-ių ES šalių lyderius per viršūnių susitikimą pritarti jo reikalaujamoms reformoms.

Jeigu toks susitarimas būtų pasiektas, D. Cameronas agituos Britanijos rinkėjus numatytame referendume balsuoti už šalies pasilikimą Bendrijoje. Šis plebiscitas gali būti surengtas jau birželį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt