Pasaulyje

2020.11.19 07:01

Naujausia informacija. PSO: COVID-19 Europoje po gyvybę pasiglemžia kas 17 sekundžių

Katalonija imasi švelninti apribojimus; atnaujinta 21.38
BNS, ELTA2020.11.19 07:01

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Europoje naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2) sukeliama COVID-19 liga šiuo metu po gyvybę pasiglemžia kas 17 sekundžių, skelbia britų leidinys „The Guardian“.

Pasak PSO Europos padalinio vadovo Hanso Klugės, 53-iose Europai priskiriamose šalyse jau nustatyta 15,7 mln. COVID-19 ligos atvejų, iš jų apie 4 mln. – per pastarąjį mėnesį.

Jis pabrėžė, kad 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų viršijantis sergamumas per pastarąsias dvi savaites užfiksuotas keturiose iš penkių Europos valstybių.

Anot H. Klugės, kad Europos sveikatos apsaugos sistema veikia ties savo galimybių riba. Vien tik Prancūzijoje intensyviosios terapijos skyrių užimtumas dabar siekia 95 proc., o Šveicarijoje – visus 100 procentų.

Estijoje – rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius, mirė vienas pacientas

Estijoje per pastarąją parą atlikus 7 152 testus buvo nustatyta rekordiškai daug – 414 – naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė vienas anksčiau užsikrėtęs žmogus, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Šiuo metu sergamumo per pastarąsias 14 dienų lygis yra 244,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ketvirtadienį ryte Estijos ligoninėse buvo gydomi 112 COVID-19 pacientų.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje iš viso testais patvirtinta 8 715 COVID-19 atvejų, 86 užsikrėtę žmonės mirė.

Atnaujinta 19.30

Italijoje per parą nustatyti 36 176 nauji COVID-19 atvejai

Italijoje pastarąją parą patvirtinti 36 176 nauji COVID-19 atvejai, ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija, informuoja „Reuters“.

Tai kiek daugiau infekcijų nei ankstesnę parą, kai buvo patvirtinti 34 283 nauji susirgimai.

Ministerijos duomenimis, per pastarąsias 24 valandas viruso aukomis tapo dar 653 žmonės – tai mažesnis aukų skaičius nei trečiadienį, kai buvo fiksuoti 753 nauji mirties atvejai.

Italija buvo pirmoji viruso paveikta Vakarų Europos valstybė, joje nuo protrūkio pradžios fiksuota 1,309 mln. užsikrėtimo atvejų ir 47 870 mirčių. Tai antras pagal dydį mirčių skaičius Europoje po Didžiosios Britanijos.

Ketvirtadienio duomenimis, smarkiausiai paveiktu šalies regionu laikoma Lombardija, joje per pastarąsias 24 valandas registruoti 7 453 nauji infekcijos atvejai – mažiau nei ankstesnę parą, kai buvo patvirtinti 7 633 nauji susirgimai.

Atnaujinta 19.22

Kroatijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis mirčių nuo koronaviruso skaičius

Kroatijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis mirčių nuo koronaviruso padarinių skaičius – 49. Tad bendras Covid-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 1200. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Nacionalinio civilinės saugos štabo atstovai.

„Kroatijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyti 3 164 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 49 žmonės mirė nuo infekcijos padarinių“, - informavo jie.

Nuo pandemijos pradžios Kroatijoje koronavirusas diagnozuotas 93 879 žmonėms.

Atnaujinta 18.44

Katalonija imasi švelninti koronaviruso apribojimus

Ispanijai priklausantis Katalonijos regionas imasi švelninti COVID-19 apribojimus – nuo pirmadienio bus leista atsidaryti barams, restoranams, sporto salėms ir kino teatrams, tačiau liks galioti komendanto valanda, praneša „Reuters“.

Nuo gruodžio 21 dienos bus leidžiami iki 10 žmonių susibūrimai – tai reiškia, kad Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus galės švęsti didesnės žmonių grupės, pranešė regiono vyriausybė. Regione šiuo metu leidžiami ne daugiau kaip 6 žmonių susibūrimai.

Šventiniu laikotarpiu taip pat galimai bus sušvelninta komendanto valanda, dabar galiojanti nuo 22 val. vakaro iki 5 val. ryto, teigė regiono valdžia.

Katalonija yra antras labiausiai paveiktas Ispanijos regionas po sostinės Madrido regiono, jame iki šiol nustatyta apie 300 tūkst. infekcijos atvejų ir daugiau kaip 7,4 tūkst. mirčių. Regione fiksuotos aukos sudaro apie penktadalį nacionaliniu mastu fiksuotų mirties atvejų.

„Esame teisingame kelyje, tačiau dar turime daug ką nuveikti“, – spaudos konferencijoje sakė laikinasis regiono vadovas Pere'as Aragonesas.

Katalonija viruso pandemijos valdymui įvedė vienas griežčiausių priemonių visoje Ispanijoje. Ji tapo pirmuoju šalies regionu, visiškai uždariusiu barus ir restoranus.

Jie nuo pirmadienio galės atverti savo lauko erdves, kuriose esantys staliukai turės būti išdėlioti ne mažiau kaip 2 metrų atstumu vienas nuo kito. Prie vieno staliuko galės būti aptarnaujami ne daugiau kaip 4 žmonės, išimtys bus taikomos tik šeimos nariams. Paslaugos viduje galės būti teikiamos tik 30 proc. pajėgumu. Visi barai ir restoranai turės užsidaryti 21 val. 30 min.

Teatrai, kino teatrai ir koncertų salės galės dirbti 50 proc. pajėgumu, o uždarose patalpose veikiančios sporto salės galės dirbti 30 proc. pajėgumu.

Šie apribojimai galės būti švelninami ar griežtinami atsižvelgus į sveikatos padėtį.

Atnaujinta 14.46

Vokietijos dalinis karantinas dėl koronaviruso turi teigiamą poveikį epidemiologinei padėčiai, tačiau kasdien fiksuojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius lieka pernelyg aukštas, ketvirtadienį pareiškė šalies sveikatos apsaugos pareigūnai.

Siekdama suvaldyti infekcijos plitimą, šalis šio mėnesio pradžioje įvedė tam tikrus suvaržymus: buvo uždaryti barai, restoranai ir kitos laisvalaikio įstaigos, tačiau mokykloms ir parduotuvėms leista toliau veikti.

Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius nuo to laiko stabilizavosi: ketvirtadienį buvo pranešta apie 22 609 naujus susirgimus – maždaug tiek pat, kiek prieš savaitę.

„Per pastarąsias dvi savaites atvejų skaičius stabilizavosi aukštame lygyje ir nebeauga“, – sakė Roberto Kocho instituto (RKI) Ligų kontrolės centro vadovas Lotharas Wieleris (Lotaras Vileris) ir pridūrė „optimistiškai“ vertinantis tikimybę, kad viruso plitimas netrukus vėl sulėtės.

„Matome, kad [karantino priemonės] veikia ir kad einame teisingu keliu“, – pažymėjo Uta Rexroth (Uta Reksrot) iš RKI.

Tačiau situacija lieka „labai rimta“, o užsikrėtimo atvejų skaičiai „tebėra labai dideli, pernelyg dideli“, pabrėžė L. Wieleris.

„Atsižvelgiant į aukštus atvejų skaičiaus, gali būti, kad kai kurios ligoninės pasieks savo ribas ir nebebus įmanoma optimaliai rūpintis pacientais“, – nurodė jis.

Reanimacijoje esančių COVID-19 pacientų Vokietijoje padaugėjo nuo daugiau nei 360 spalio pradžioje iki daugiau nei 3 500 šiuo metu.

Kanclerė Angela Merkel pirmadienį nesugebėjo prastumti naujų apribojimų dėl COVID-19, nors epidemiologinė padėtis šalyje stabilizuojasi lėčiau, nei ji tikėjosi.

Pasak A. Merkel, Vokietijos žemių premjerai šiuo metu neturi jokio noro skelbti griežtesnių priemonių padėties stabilizavimui ir sergamumo mažinimui.

Kalbėdama po pasitarimo su 16 Vokietijos žemių lyderiais, A. Merkel taip pat pareiškė, kad šaliai pavyko „suvaldyti naujų susirgimų dinamiką“.

RKI duomenimis, Vokietijoje lig šiol nustatyta 855 916 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, iš jų 13 370 baigėsi mirtimi.

Audinėse aptikta mutavusi koronaviruso atmaina „veikiausiai yra sunaikinta“

Mutavusi koronaviruso atmaina, aptikta Danijoje auginamose audinėse ir sukėlusi nerimą dėl būsimos vakcinos nuo COVID-19 efektyvumo, veikiausiai yra sunaikinta, pranešė Danijos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Nuo rugsėjo 15 d. nebuvo naujų „5-ojo židinio“ audinių (koronaviruso) mutacijos atvejų, todėl Danijos infekcinių ligų tarnyba (SSI) padarė išvadą, kad ši atmaina veikiausiai yra sunaikinta“, – pranešime teigia SAM.

Anksčiau Danijos vyriausybė nurodė išnaikinti visas šalyje auginamas 17 mln. audinių, kad būtų užkirstas kelias naujos koronaviruso atmainos plitimui.

Danija, pasaulyje pagaminanti daugiausiai audinių kailių, lapkričio pradžioje pranešė, kad turės išskersti visas šalyje esančias audines dėl audinių ūkiuose aptikto mutavusio koronaviruso, kuris gali būti perduodamas ir žmonėms.

Vėliau buvo pripažinta, kad toks nurodymas išskersti audines visoje šalyje, o ne tik rizikos zonose, yra neteisėtas.

Nepaisant vyriausybės pripažinimo, kad nurodymas buvo neteisėtas, audinių skerdimas šalyje tęsiasi toliau, o vyriausybė pasiūlė priimti įstatymą, draudžiantį šalyje veisti audines iki 2021 metų pabaigos.

Trečiadienį Danijos veterinarijos ir maisto administracija (DVFA) paskelbė, kad buvo išnaikintos visos koronaviruso paveiktuose ūkiuose buvusios audinės.

Atnaujinta 13.29

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 3 323 testus nustatyti 336 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė keturi anksčiau užsikrėtę pacientai, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Dvi iš naujausių COVID-19 aukų priklausė 65–75 metų, o dvi kitos – 85–95 metų amžiaus grupėms.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje mirė 141 koronavirusu užsikrėtę žmogus.

Ligų prevencijos ir kontrolės centras atkreipė dėmesį, kad per praeitą parą nustatyti nauji užsikrėtimo atvejai sudaro 11 proc. visų per šį laiką atliktų COVID-19 testų ir kad ši dalis yra iki šiol didžiausia užfiksuota šalyje. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Iki šiol Latvijoje nustatyti iš viso 11 722 koronavirusinės infekcijos atvejai, 1 557 žmonės pasveiko.

Šiuo metu šalies ligoninėse gydoma 370 koronavirusu užsikrėtusių pacientų, iš jų 16 būklė – sunki.

Kroatijos sveikatos ministrui nustatytas koronavirusas

Kroatijos sveikatos ministrui Viliui Berošui nustatytas koronavirusas. Politikas karščiuoja, tačiau šiaip jaučiasi gerai, per vyriausybės posėdį sakė Sveikatos ministerijos pareigūnas Tomislavas Dulibičius.

Pranešama, kad praėjusiomis dienomis ministras nebuvo susitikęs nei su premjeru Andrejumi Plenkovičiumi, nei su kitais kabineto nariais.

V. Berošas sveikatos ministro pareigas eina nuo sausio.

Vasarą santykinai gerai su pandemija kovojusi Kroatija dabar yra smarkiai paveikta koronaviruso. Trečiadienį buvo pranešta apie 3 251 naują infekcijos atvejį ir dar 38 mirtis.

Atnaujinta 12.51

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 19 883 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 637 anksčiau užsikrėtę pacientai – daugiausiai per vieną dieną nuo pandemijos pradžios, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnis COVID-19 pacientų paros mirštamumo rekordas buvo užfiksuotas trečiadienį, kai mirė 603 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Tuo metu didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis buvo lapkričio 7-ąją, kai infekcija buvo patvirtinta 27 575 žmonėms.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ nurodė, kad tarp naujausių COVID-19 aukų 124 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su koronavirusinės infekcijos komplikacijomis, o dar 513 pacientų taip pat sirgo gretutinėmis ligomis.

Nuo pandemijos pradžios šalyje koronavirusinė infekcija testais patvirtinta iš viso 796 798 žmonėms, iš jų 12 088 mirė, nurodė pareigūnai.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 22 536 koronavirusu užsikrėtę pacientai, iš kurių 2 080 buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol šalyje pasveiko 361 886 COVID-19 pacientai, iš jų 19 003 – per pastarąją parą, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 11.44

Ukrainoje per praėjusias 24 valandas užregistruotas rekordinis naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius – 13 357, pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas, informuoja agentūra „Reuters“.

Ankstesnis per parą patvirtintų atvejų rekordas – 12 524 – buvo užfiksuotas praėjusią savaitę.

Pasak M. Stepanovo, Ukrainoje praėjusią parą taip pat užregistruotas rekordinis su koronavirusu susijusių mirčių skaičius – 257.

Ukrainoje per visą pandemiją nustatyta 583 510 COVID-19 atvejų, 10 369 žmonės mirė.

JAV COVID-19 pandemijos aukų skaičius viršijo 250 tūkst.

Jungtinėse Valstijose žmonių, kuriems buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, mirčių bendram skaičiui trečiadienį viršijus 250 tūkst. Niujorkas paskelbė uždarantis mokyklas, kad būtų galima veiksmingiau kovoti su kylančia pandemijos antrąja banga.

Kaip rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys, iki šiol Amerikoje užregistruotos 250 426 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtys – daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje.

JAV valstijos ir miestai įvedinėja naujus suvaržymus, įskaitant reikalavimą neišeiti iš namų nesant būtino reikalo, maitinimo įstaigų uždarymą ir susirinkimų dalyvių skaičiaus ribojimą. Trečiadienį buvo paskelbta, kad per pastarąją parą šalyje buvo užregistruota daugiau kaip 157 950 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Niujorko meras Billas de Blasiož sakė, kad nuo ketvirtadienio 1,8 tūkst. miesto viešųjų mokyklų vėl pereis prie nuotolinio mokymo, kai per savaitę nustatomų COVID-19 atvejų dalis viršijo 3 proc. atliktų testų.

„Privalome kovoti su COVID-19 antrąja banga“, – pabrėžė jis.

Priemonės daugiausiai gyventojų turinčiame Amerikos mieste griežtinamos, nors farmacijos milžinė „Pfizer“ sustiprino viltis, kad pandemija pagaliau bus nuslopinta, pateikusi savo sukurtos vakcinos bandymų rezultatus, kurie buvo dar geresni negu anksčiau skelbta.

Tuo metu Europa išlieka labiausiai pandemijos paveiktas regionas – šiame žemyne praeitą savaitę buvo užregistruota 46 proc. visų COVID-19 atvejų ir 49 proc. pacientų mirčių, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenys.

PSO statistika taip pat rodo, kad vienintelis regionas, kur praeitą savaitę užsikrėtimo ir pacientų mirčių atvejų sumažėjo, yra Pietryčių Azija.

Pasaulyje užsikrėtę koronavirusu mirė jau daugiau kaip 1,3 mln. žmonių, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 55 mln., rodo naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys.

Rusijoje bendras COVID-19 atvejų skaičius perkopė 2 milijonus

Rusijoje praėjusią parą patvirtintas rekordinis naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius – 23 610, ir bendras šalyje patvirtintų infekcijos atvejų skaičius pasiekė 2 mln. 15 tūkst. 608.

Sostinėje Maskvoje patvirtinta daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų – 6 438.

Praėjusią parą Rusijoje taip pat užfiksuotas rekordinis mirčių, susijusių su COVID-19, skaičius – 463. Oficialus bendras mirčių nuo infekcijos skaičius pasiekė 34 850.

Rusija šiuo metu pagal patvirtintų COVID-19 atvejų skaičių yra penktoje vietoje pasaulyje po JAV, Indijos, Brazilijos ir Prancūzijos.

Pasak Rusijos sveikatos apsaugos ministro Michailo Muraškos, šalies ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydoma 221 tūkst. pacientų, maždaug 5 tūkst. iš jų yra reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Rusijoje COVID-19 pacientai dabar užima 20 proc. visų intensyvios priežiūros skyrių lovų.

Atnaujinta 10.15

Afrikoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo 2 mln., o sveikatos apsaugos pareigūnai perspėja, kad žemyne kyla antroji užsikrėtimo atvejų banga.

Afrikos ligų kontrolės ir prevencijos centrų ketvirtadienį paskelbti skaičiai rodo, kad žemyne, kuriame yra 54 valstybės, nuo COVID-19 jau mirė per 48 tūkst. žmonių.

1,3 mlrd. gyventojų turinti Afrika įspėjama dėl „prevencijos sukelto nuovargio“, šalims švelninant karantino suvaržymus, kad mažiau kentėtų ekonomika, o žmonėms pradėjus daugiau keliauti.

Afrikos ligų kontrolės ir prevencijos centrų direktorius šią savaitę reiškė nerimą, kad dabar mažiau žmonių nešioja kaukes, ir pavadino tai pavojinga tendencija.

Nors pasaulis puoselėja viltis dėl naujienų apie perspektyvias vakcinas nuo COVID-19, Afrikos sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat nerimauja, kad žemynas nukentės turtingesnėms šalims superkant vakcinas.

Samoa – pirmasis koronaviruso atvejis

Samoa – mažytėje valstybėje Polinezijoje – patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Infekcija nustatyta jūreiviui, kuris per Naująją Zelandiją grįžo į Samoa iš Europos, ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas Tuilaepa Sailelė. Tiesa, antrasis testas jau buvo neigiamas.

Vyras yra izoliacijoje ligoninėje. Premjeras paragino gyventojus likti ramius. Vyriausybė esą yra parengusi veiksmų prieš COVID-19 planą ir jį įgyvendina. Popiet numatytas kabineto posėdis.

Samoa buvo viena iš paskutiniųjų šalių, kuriose iki šiol nebuvo patvirtintų infekcijų. Salose gyvena apie 200 000 žmonių.

Praėjusią savaitę apie pirmąjį koronaviruso atvejį pranešė Ramiojo vandenyno valstybė Vanuatu. Kitose salų valstybėse Ramiajame vandenyne, pavyzdžiui, Kiribatyje ir Tuvalu, iki šiol COVID-19 infekcija nėra fiksuota.

Graikija planuoja kiekvieną mėnesį nuo koronaviruso nemokamai paskiepyti 2 mln. žmonių

Kai tik atsiras vakcina, Graikija ketina kiekvieną mėnesį nuo koronaviruso paskiepyti daugiau kaip 2 mln. žmonių. „Mes jau apsisprendėme dėl 1 018 vakcinacijos vietų. Skiepai bus nemokami“, - trečiadienį per valstybinę televiziją sakė sveikatos ministras Vassilis Kikiliasas. „Pirmieji žmonės bus paskiepyti pirmąjį 2021 metų mėnesį“, - pridūrė Sveikatos ministerijos atstovė.

Piliečiai skiepijimo laiką galės suderinti SMS žinute, internetu ar telefonu. „Sistema jau parengta“, - sakė ministras. Pirmiausiai bus skiepijami medikai ir ligoninių personalas, po to – visi vyresni nei 65 metų amžiaus ar chroniškų ligų turintys žmonės.

Lyginant su kitomis šalimis, 11 mln. gyventojų turinti Graikija kol kas nėra labai smarkiai paveikta pandemijos. Vis dėlto praėjusiomis savaitėmis susirgimų skaičiai ėmė nekontroliuojamai augti pirmiausiai didmiesčiuose – Atėnuose ir Salonikuose.

Trečiadienį pranešta apie 3 200 naujus infekcijos atvejus ir 60 mirčių per 24 valandas.

Atnaujinta 09.22

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 13 357 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daugiausiai šalyje nuo COVID-19 pandemijos pradžios, taip pat mirė 257 anksčiau užsikrėtę pacientai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną Ukraina skelbė per parą nustačiusi 12 496 užsikrėtimo atvejus, taip pat buvo fiksuotas rekordinis paros mirštamumas, mirus 256 COVID-19 pacientams.

Nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinta iš viso 583 510 koronavirusinės infekcijos atvejų ir mirė 10 369 užsikrėtusieji. Pasveikusiais nuo COVID-19 pripažinti 266 469 žmonės, iš jų 7,4 tūkst. – per pastarąją parą.

M. Stepanovas savo „Facebook“ žinutėje nurodė, kad per pastarąją parą hospitalizuotas 1 531 koronavirusu užsikrėtęs žmogus.

Daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų buvo užfiksuota Kijeve (1 348), taip pat Dnipropetrovsko (1 128), Kijevo (786), Zaporižios (748) ir Čerkasų (726) srityse.

Tuo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuriam koronaviruso infekcija buvo nustatyta anksčiau šį mėnesį, nurodė, kad naujausias jam atliktas COVID-19 testas tebebuvo teigiamas, bet jis jaučiasi geriau.

Apie valstybės vadovo ligą buvo paskelbta lapkričio 9-ąją, o dar po trijų dienų jis buvo hospitalizuotas.

„Mano pakartotinis testas, deja, kol kas [tebėra] teigiamas, bet toliau kasdien dirbu. Tai – mano darbas. Vienintelis skirtumas, kad dirbu ne [prezidentūroje], o Akademiko Zabolotno gatvėje“, kur įsikūrusi klinka „Feofanija“, V. Zelenskis trečiadienį parašė savo tinklaraštyje.

Prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu jaučiasi geriau.

„Kvapai šiandien jau sugrįžo. Jėgos grįžta. Temperatūra mažėja. Ir noras grįžti prie tiesioginio darbo didėja“, – sakė jis.

UNICEF įspėja: dėl pandemijos galime prarasti ištisą kartą vaikų

Jungtinių Tautų (JT) Vaikų fondas (UNICEF) perspėjo dėl „prarastosios kartos“ vaikų, kurių švietimui, mitybai ir sveikatos apsaugai šiuo metu smarkiai kenkia koronaviruso pandemija.

Naujoje ataskaitoje JT agentūra suskaičiavo, kad vaikai ir paaugliai sudaro 11 proc. visų COVID-19 atvejų pasaulyje.

„Visu COVID-19 pandemijos metu gyvuoja mitas, kad vaikų ši liga beveik nepaliečia. Tai yra visiška netiesa“, – teigė UNICEF vykdomoji direktorė Henrietta Fore.

Ji pabrėžė, kad pagrindinių sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų sutrikimai labiausiai paliečia jaunus žmones.

„Kuo ilgiau tęsis ši krizė, tuo didesnis bus jos poveikis vaikų švietimui, sveikatai, mitybai ir gerovei. Ištisos kartos ateičiai yra kilusi grėsmė“, – sakė H. Fore.

Ataskaitoje teigiama, kad sveikatos paslaugų prieinamumas pandemijos metu sumažėjo trečdalyje iš 140 analizuotų šalių, daugiausia dėl baimės užsikrėsti koronavirusu.

UNICEF teigimu, visame pasaulyje dėl pandemijos 265 mln. vaikų neteko pietų mokyklose. Taip pat žemiau skurdo ribos pasaulyje gyvenančių skaičius išaugo 150 mln.

„Per artimiausių 12 mėnesių laikotarpį dėl sveikatos paslaugų sutrikimų ir augančio nepritekliaus gali mirti 2 mln. daugiau vaikų“, – perspėja UNICEF.

Populiariausi