Pasaulyje

2020.11.18 19:25

Europos Parlamentas sako nedarysiantis nuolaidų Bendrijos biudžetą blokuojančioms Lenkijai ir Vengrijai

atnaujinta 20.20
BNS2020.11.18 19:25

Europos Parlamentas (EP) teigia nenusileisiantis Vengrijai ir Lenkijai ginče dėl ilgalaikio ES biudžeto, abiem valstybėms nusprendus jį blokuoti dėl sąsajos tarp lėšų išmokėjimo ir teisės viršenybės principo laikymosi.

„Iš mūsų pusės daugiau nuolaidų nebus“, – teigiama trečiadienį paskelbtame institucijos pranešime, tądien įvykus EP politinių grupių lyderių susitikimui.

Prieš ketvirtadienį įvyksiantį virtualų ES lyderių susitikimą jie paragino valstybes nares „pritarti paketui ir kuo greičiau pradėti ratifikavimo procesą.“

Lenkijos premjeras gina sprendimą vetuoti ES biudžetą

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis trečiadienį gynė Varšuvos sprendimą vetuoti Europos Sąjungos biudžetą ir koronaviruso paveiktos ekonomikos gaivinimo planą, pabrėždamas, kad Briuselio bandymas susieti finansavimą su teisės viršenybės principo laikymusi yra nepriimtinas.

„ES, kur egzistuoja Europos oligarchija, baudžianti silpnesnes [valstybes nares], nėra ta ES, į kurią įstojome“, – parlamente pareiškė M. Morawieckis.

Jis pridūrė: „Pasisakome už Europos Sąjungą, bet prieš vaikiškas bausmes, prieš mechanizmus, reiškiančius, kad su Lenkija ir kitomis šalimis elgiamasi nevienodai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt