Pasaulyje

2016.02.15 16:09

Turkijos premjeras kaltina Rusiją, kad ši veikia kaip „teroristinė organizacija“

BNS 2016.02.15 16:09

Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu pirmadienį apkaltino Rusiją, kad jos veikla Sirijoje prilygsta „teroristinės organizacijos“ veiklai, ir pažadėjo jai tvirtą atsaką.

„Jeigu Rusija ir toliau elgsis kaip teroristinė organizacija, versdama civilius gyventojus bėgti (iš savo namų), mūsų atsakas bus labai ryžtingas“, – A. Davutoglu sakė turkų kalba, viešėdamas Kijeve.

Įtampa tarp Rusijos ir Turkijos auga dėl Maskvos paramos Sirijos prezidentui Basharui al Assadui ir Rusijos oro pajėgų vykdomo bombardavimo, kuriuo, anot Maskvos, taikomasi į „teroristinius“ objektus jai draugiškoje Artimųjų Rytų valstybėje.

Turkija seniai pasisako už B. al Assado nušalinimą ir kartu su Vakarų valstybėmis kaltina Rusiją, kad ši daugiausia bombarduoja Vašingtono ir jo sąjungininkių palaikomas Sirijos sukilėlių grupuotes, o ne „Islamo valstybės“ džihadistus.

Neseniai B. al Assado pajėgos, pasinaudodamos Rusijos karinės aviacijos parama, labai priartėjo prie sukilėlių pozicijų Sirijos šiauriniame Alepo mieste.

Dėl šių karinių veiksmų išaugus pabėgėlių srautui į Turkiją, Ankara raginama laikinai atidaryti savo sienos perėją su Sirija, tačiau prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kol kas nesiryžta žengti šio žingsnio.

A. Davutoglu „diplomatijos teatru“ pavadino Ženevoje vykusias Sirijos taikos derybas, kurios nutrūko vos po kelių dienų diplomatinių pastangų ir už kurias, pasak jo, „tarptautinė bendruomenė galiausiai turės prisiimti atsakomybę“.