Pasaulyje

2016.02.14 19:10

J. McCainas: V. Putino apetitas valgant didėja

ELTA 2016.02.14 19:10

JAV senatorius Johnas McCainas netiki paliaubomis Sirijoje. Miuncheno saugumo konferencijoje jis kritikavo susitarimą dėl smurto nutraukimo pilietinio karo alinamoje šalyje, vadindamas jį neveiksmingu.

„Susitarimas žlugs, žus daugiau žmonių, Vakarų įtaka regione mažės“, – kalbėjo J. McCainas. Vakarai, anot jo, nesipriešina Rusijos kariniams veiksmams Sirijoje. 

„V. Putinas nenori būti partneris. V. Putinas nori pabėgėlius naudoti kaip politinius ginklus ir suskaldyti Vakarus. Diplomatija tampa pagalbos priemone karinei agresijai“, – pabrėžė 79 metų senatorius.

Karinio komiteto JAV Senate pirmininkas atkreipė dėmesį į Rusijos bombardavimus Sirijoje ir pareiškė, kad nepasitiki Rusijos prezidento Vladimiro Putino noru nusileisti konflikte. Kremliaus lyderis esą ir toliau nori remti Basharo al-Assado režimą ir padaryti Rusiją esmine jėga Artimuosiuose ir Viduriniuosiuose Rytuose. V. Putino apetitas valgant didėja, pabrėžė J. McCainas.

Tarptautinė 17 šalių, tarp kurių yra ir Rusija, kontaktinė grupė naktį į penktadienį Miunchene susitarė dėl strategijos padėčiai Sirijoje deeskaluoti. Be to, JAV ir Rusija sutarė siekti Sirijoje paliaubų, kurios turėtų įsigalioti kitos savaitės pabaigoje. Tačiau kova su „Islamo valstybe“ (IS) ir kitomis radikaliomis grupuotėmis bus tęsiama.