Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.14 15:57

P. Hammondas: V. Putinas karą Sirijoje galėtų pabaigti vienu telefono skambučiu

15min.lt 2016.02.14 15:57

Britų užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra tas žmogus planetoje, kuris gali pilietinį karą Sirijoje pabaigti vienu telefono skambučiu, rašo „The Independent“.

„Ar Basharas al Assadas pasitrauks, ar pasiliks – galiausiai priklauso nuo to, ar rusai yra pasirengę pasinaudoti savo įtaką jo pašalinimui“, – „The Andrew Marr Show“ sakė P.Hammondas.

„Yra vienas žmogus planetoje, kuris gali nutraukti pilietinį karą Sirijoje vienu telefono skambučiu, ir tai yra V. Putinas“, – pridūrė jis.

Britų sekretorius taip pat sakė, kad Sirijoje yra apie 150 tūkst. nuosaikių sukilėlių, kurie dabar kenčia nuo Rusijos rengiamų antskrydžių. „Rusai pradėjo nuožmias oro atakas, sparčiai didina jų intensyvumą pastarosiomis savaitėmis, ir tai Sirijos opozicijos pajėgas privertė trauktis iš savo pozicijų, kurias kontroliavo“, – kalbėjo P. Hammondas.

Jo teigimu, svarbiausias dalykas – Sirijos režimas neturi pajėgų, neturi galios ir organizuotumo, kad imtų kontroliuoti tas teritorijas. „Todėl dabar – padėtis be išeities“, – pripažino britų diplomatijos vadovas.

Sekretorius taip pat paragino rusus sustabdyti antskrydžius Sirijoje, kurių metu naudojamos „kiliminio bombardavimo taktikos ir bombardavimas nesirenkant taikinių civilinėse teritorijose“.

„Reikalaujame, kad rusai paklustų tarptautinės teisės įpareigojimams ir JT Saugumo tarybos rezoliucijoms, kurias yra pasirašę“, – griežtai sakė P.Hammondas.

Šią savaitę Miunchene buvo susitarta, kad kitos savaitės antroje pusėje prasidės paliaubos Sirijoje. Tačiau dar joms neprasidėjus abejojama, kad jų bus laikomasi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi