Pasaulyje

2016.02.14 15:02

B. Obama ir V. Putinas kalbėjosi telefonu

ELTA 2016.02.14 15:02

JAV prezidentas Barackas Obama ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, Maskvos duomenimis, susitarė intensyviau bendradarbiauti siekiant paliaubų Sirijoje, informuoja agentūra „Reuters".

Prezidentai per pokalbį telefonu susitarė suintensyvinti diplomatinį bendradarbiavimą ir bendradarbiavimą kitose srityse, sekmadienį pranešė Kremlius. B. Obama ir V. Putinas esą teigiamai įvertino Miunchene pasiektą susitarimą dėl Sirijos, o pirmiausiai – pastangas siekti paliaubų ir humanitarinės pagalbos. Be to, per pokalbį buvo pabrėžta būtinybė palaikyti glaudžius kontaktus tarp Rusijos gynybos ministerijos ir Pentagono, kad būtų galima sėkmingai kovoti su „Islamo valstybe" (IS) ir kitomis teroristinėmis grupuotėmis. V. Putinas, anot Kremliaus, pasisakė už bendrą kovą su teroru.

JAV ir Rusija per pokalbius Miunchene ketvirtadienį ir penktadienį susitarė siekti paliaubų Sirijoje per savaitę ir galimybės JT nugabenti pagalbą žmonėms apsiaustuose miestuose. Tačiau IS ir „Al Qaeda" sąjungininko „Nusra" fronto bombardavimas esą turi tęstis.