Pasaulyje

2016.02.14 13:48

D. Trumpas Irako karą pavadino didele riebia klaida

ELTA2016.02.14 13:48

Respublikonų kandidatai į JAV prezidento postą šeštadienį susirėmė iki šiol aršiausiuose TV debatuose. Juose prieštaringai vertinamas milijardierius Donaldas Trumpas užsipuolė savo priešininką Jebą Bushą ir jo brolį George`ą W. Bushą, praneša agentūra AFP.

Irako karas, kurį pradėjo G. W. Bushas, buvo didelė riebi klaida, rėkavo D. Trumpas debatuose Pietų Karolinoje. J. Bushas atrėžė: „Kol Donaldas Trumpas kūrė TV realybės šou, mano brolis kūrė saugumo aparatą, kad apsaugotų mus visus“.

Tačiau D. Trumpas nenusileido: „Pasaulio prekybos centras griuvo valdant jūsų broliui. Prisiminkite tai.“ J. Bushas tada pareiškė, kad D. Trumpo žinios apie užsienio politika yra iš televizijos. Vienu momentu J. Trumpas pasakė, kad geriau jau prezidento posto siektų 90-metė Bushų motina.

Milijardierius susipliekė ir su Teksaso senatoriumi Tedu Cruzu. Atsakydamas į šio kaltinimą, kad jis nėra tikras konservatorius, D. Trumpas teigė: „Tu esi didžiausias melagis. Tu ko gero esi dar blogiau nei Jebas Bushas“. 

D. Trumpas pirmauja apklausose dėl respublikonų kandidato į prezidentus. J. Busho rezultatai iki šiol buvo labai prasti.

Po savaitės Pietų Karolinoje vyks kiti pirminiai rinkimai. Pirmadienį G. W. Bushas ketina pirmą kartą viešai paremti savo brolį rinkimų kovoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt