Pasaulyje

2016.02.15 01:35

Turkija apšaudė kurdų kontroliuojamus rajonus Sirijoje

BNS2016.02.15 01:35

Turkija iš artilerijos pabūklų šeštadienį apšaudė kurdų pajėgų kontroliuojamus rajonus Šiaurės Sirijos Alepo provincijoje, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Organizacijos vadovas Rami Abdel Rahmanas sakė, kad turkai apšaudė kai kuriuos Alepo rajonus, tarp jų – Menagą, kurį Kurdų liaudies apsaugos daliniai (YPG) neseniai užėmė išstūmę islamistų sukilėlius.

Ankara Sirijos kurdų demokratinės sąjungos partiją (PYD) ir jos kovotojus YPG laiko Kurdistano darbininkų partijos (PKK), kuri dešimtmečius kovoja su Turkijos valstybe, atšakomis.

YPG šaltinis AFP sakė, kad turkai per apšaudymą taikėsi į strategiškai svarbų Menago karinį aerodromą, kurį kurdų pajėgos atsiėmė vėlai trečiadienį.

Alepo provincija buvo apšaudyta netrukus po to, kai Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu  pareiškė, kad Ankara, jeigu prireiks, imsis karo veiksmų prieš Sirijos kurdų PYD kovotojus, kuriuos laiko teroristine grupuote.

„Mes galime, jei prireiktų, Sirijoje taikyti tokias pačias priemones kaip ir Irake bei Kandilyje“, – sakė jis per televiziją transliuotoje kalboje iš Erzindžano.

Turkijos premjeras turėjo omenyje negailestingą bombardavimų kampaniją pernai prieš PKK Irako šiaurėje, Kandilio kalnų tvirtovėje.

R. Abdel Rahmanas sakė, kad Menago bazė yra tarp dviejų svarbių kelių, vedančių iš Alepo miesto į Azazą šiaurėje, ir kad ji būtų suteikusi kurdų kovotojams starto aikštelę rengti atakoms prieš džihadistus toliau rytuose.

Sirijos vyriausybės pajėgos Menago oro pajėgų bazės kontrolę prarado 2013 metų rugpjūtį, praėjus dvejiems metams nuo konflikto Sirijoje pradžios; šis konfliktas dabar jau yra pareikalavęs daugiau kaip 260 tūkst. gyvybių ir privertęs milijonus gyventojų palikti savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.