Pasaulyje

2016.02.14 11:36

Popiežius ragino Meksikos vyskupus kovoti su narkotikų prekyba

BNS 2016.02.14 11:36

Popiežius Pranciškus šeštadienį paragino Meksikos vyskupus su pranašo drąsa kovoti su narkotikų kontrabanda ir perspėjo, kad tai yra moralinis iššūkis visuomenei ir Bažnyčiai.

„Šio reiškinio dydis, jo priežasčių sudėtingumas, jo didumas ir jo apimtis, kuri praryja kaip kokia metastazė, ir savo iškreiptomis išraiškomis dalijančio smurto sunkumas neleidžia mums, kaip Bažnyčios ganytojams slėptis už raminamų pasmerkimų“, – sakė Pranciškus, kalbėdamas Meksiko katedroje.

„Veikiau jie reikalauja iš mūsų pranašo drąsos, kaip ir patikimo bei kvalifikuoto ganytojiško plano, kad galėtume palaipsniui padėti statyti tą trapų žmonių santykių tinklą, be kurio visi mes būtume nugalėti iš pat pradžių, susidūrę su tokia klastinga grėsme“, – sakė pontifikas.

Pranciškus kalbą vyskupams katedroje pasakė po susitikimo netoliese esančiuose Nacionaliniuose rūmuose su Meksikos prezidentu Enrique Pena Nieto ir savo „papamobiliu“ pervažiavęs istorinę Sokalo aikštę.

Meksikiečiai viliasi, kad popiežius savo vizitu pasinaudos tam, kad paspaustų E.Peną Nieto spręsti šalies įsisenėjusias problemas, pirmiausia – smurtą, susijusį su narkotikų prekeivių gaujomis.

Ketvirtadienį per maištą kalėjime žuvo 49 kaliniai, o 2014 metais šalį sukrėtė 43 studentų dingimas.

„Raginu jus deramai įvertinti moralinį ir antisocialų iššūkį, kurį narkotikų prekyba meta Meksikos visuomenei kaip visumai ir, taip pat, Bažnyčiai“, – sakė 79 metų pontifikas.