Pasaulyje

2020.11.17 22:47

Irako kariškiai: per Bagdado apšaudymą raketomis žuvo vaikas

atnaujinta 07.38
BNS2020.11.17 22:47

Irako sostinėje, taip pat ir jos įtvirtintoje „žaliojoje zonoje“, antradienį per raketų smūgį žuvo vaikas ir buvo sužeisti dar mažiausiai penki žmonės, pranešė irakiečių kariškiai.

Apšaudymas rodo neformalių paliaubų, kurias spalį paskelbė Irano remiamos sukarintos grupuotės, pabaigą.

Keturios raketos nukrito „žaliojoje zonoje“. Pasak dviejų Irako saugumo pareigūnų, viena iš raketų nukrito prie Irako nacionalinio saugumo tarnybos, vos už 600 m nuo JAV ambasados.

Kai kurias raketas numušė anksčiau šiais metais amerikiečių įrengta oro erdvės gynybos sistema C-RAM, nurodė minėti pareigūnai.

Irako kariškių pranešime sakoma, kad trys raketos nukrito už „žaliosios zonos“ ribų. Viena nukrito prie „Medical City“ Bagdado ligoninės, kita – prie viešo parko vartų, o trečioji sprogo ore.

Žuvo vienas vaikas ir buvo sužeisti penki civiliai, paskelbė kariškiai. Tuo metu pareigūnai, pagal galiojančias taisykles nesutikę skelbti savo pavardžių, sakė, kad „žaliojoje zonoje“ buvo sužeisti du Irako saugumo pajėgų nariai.

Atsakomybės už atakas kol kas niekas neprisiėmė, tačiau kariuomenė pažadėjo, kad incidentas neliks be „patraukimo baudžiamojon atsakomybėn ir atskaitomybės“.

Nuo 2019 metų spalio Irake buvo įvykdyta daugiau kaip 90 raketų atakų arba pakelės bombų sprogdinimų, nutaikytų į užsienio ambasadas, karius ir kitus objektus.

Tokie išpuoliai kurstė įtūžį Jungtinėms Valstijoms, dukart atsakiusioms bombardavimais, nukreiptais į „Kataeb Hezbollah“ ir kitas griežtosios linijos proiranietiškas sukarintas grupes, kurias Vašingtonas kaltina dėl virtinės atakų.

Praeitą mėnesį Vašingtonas grasino uždaryti savo diplomatinį kompleksą budriai saugomoje Bagdado „žaliojoje zonoje“, jeigu atakos nesiliaus.

Po šio ultimatumo proiranietiškos grupės paskelbė neribotos trukmės paliaubas. Apšaudymai raketomis tuomet liovėsi, o antradienio ataka buvo pirmoji per ilgesnį kaip mėnesio laikotarpį.

Šis smūgis buvo surengtas praėjus kelioms valandoms po JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo, anot irakiečių šaltinių, anksčiau grasinusio uždaryti ambasadą, pokalbio telefonu su Irako premjeru Mustafa al Kadhemi.

Maždaug tuo pačiu metu JAV paskelbė sumažinsianti savo kontingentus Afganistane ir Irake iki 2,5 tūkst. karių kiekvienoje šalyje. Šios pajėgos būtų sumažintos labiausiai per beveik 20 metų besitęsiančius konfliktus.

Vašingtonas tebelaiko Irake apie 3 000 karių, dalyvaujančių JAV vadovaujamos koalicijos operacijose ir nuo 2014 metų padedančių šiai šaliai kovoti su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS).

Koalicija jau anksčiau šiais metais reikšmingai sumažino savo karių skaičių, iš dalies – dėl koronaviruso pandemijos.

Populiariausi