Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.28 20:59

Įtariamasis „WikiLeaks“ informatorius B. Manningas pripažino dalį kaltinimų

ELTA 2013.02.28 20:59

JAV kariškis Bradley Manningas, kaltinamas slaptos informacijos nutekinimu organizacijai „WikiLeaks“, prisipažino kaltu dėl 10 smulkesnių kaltinimų, praneša BBC.  

JAV kariškis Bradley Manningas, kaltinamas slaptos informacijos nutekinimu organizacijai „WikiLeaks“, prisipažino kaltu dėl 10 smulkesnių kaltinimų, praneša BBC.

B. Manningas vis dėlto neigė rimčiausią jam metamą kaltinimą – pagalbą priešui. Dabar karo teismo teisėjas turės nuspręsti, ar priimti jo prisipažinimus įvykdžius nusikaltimus, už kuriuos jam grėstų 20 metų laisvės atėmimo bausmė. Prokurorai dar gali prašyti jį teisti už kitus 12 kaltinimų, įskaitant pagalbą priešui. Už šiuos kaltinimus jam grėstų laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Per teismo posėdį ketvirtadienį 25-erių B. Manningas sakė, kad dokumentus nutekino norėdamas pakurstyti diskusijas dėl JAV karinės ir užsienio politikos. Jis pripažino, kad išsiųsdamas dokumentus pažeidė kariuomenės nuostatas, bet nepripažino pažeidęs federalinius šnipinėjimo įstatymus.

Teigiama, kad 2009 ir 2010 metais dirbdamas kariuomenės žvalgybos analitiku B. Manningas „WikiLeaks“ nusiuntė tūkstančius pranešimų iš karo lauko Afganistane ir Irake, 250 tūkst. diplomatinių žinučių ir daug kitos įslaptintos informacijos. JAV prezidento administracija sakė, kad nutekinta informacija kėlė grėsmę vertingiems kariniams ir diplomatiniams šaltiniams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi