Pasaulyje

2016.02.13 18:46

Tūkstančiai graikų Atėnuose protestuoja prieš pensijų reformą

BNS 2016.02.13 18:46

Tūkstančiai demonstrantų Atėnuose šeštadienį, solidarizuodamiesi su ūkininkais, pastarosiomis savaitėmis blokavusių dešimtis kelių ir sienos perėjų, susirinko miesto centre protestuoti prieš pensijų sistemos pertvarką.

Apie 12 tūkst. žmonių susirinko Konstitucijos aikštėje priešais parlamentą, nurodė policija.

Daugiau kaip pusė šių demonstrantų priklauso komunistinių pažiūrų profesinei sąjungai „Pame“, kad paremtų į Atėnus iš kaimo atvykusius ūkininkus, nepatenkintus reformomis.

Tūkstančiai graikų ūkininkų penktadienį dalyvavo demonstracijoje Atėnuose, prieš tai susirėmę su riaušių policija, protestuodami prieš pensijų ir mokesčių reformą, kurios reikalauja ES ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Apie 10 tūkst. ūkininkų, prie kurių prisidėjo ir darbininkai profesinių sąjungų nariai, susirinko Konstitucijos (Syntagma) aikštėje su Graikijos vėliavomis ir 20 garsiai signalizuojančių traktorių.

Ūkininkai Atėnuose susirėmė su policija prie Žemės ūkio ministerijos. Jie mėtė į policininkus pomidorus ir kitką, išdaužė ministerijos langus, padeginėjo šiukšliadėžes.

Policija užkirto šiems neramiems ūkininkams kelią, kelis jų areštavo.

Labiausia ūkininkams nepatinka vyriausybės planas didinti socialinius įnašus. Jie protestuoja ir prieš nuolaidų degalams atšaukimą bei pajamų mokesčio padvigubinimą iki 2017 metų