Pasaulyje

2016.02.13 12:02

Paaiškėjo Zikos viruso Brazilijoje mastas

ELTA2016.02.13 12:02

Patvirtintų mikrocefalijos atvejų Brazilijoje skaičius pasiekė 432, o beveik 4 000 atvejų tokia diagnozė įtariama, praneša Brazilijos valdžia, apie tai skelbia BBC.

Iš viso 3852 atvejų diagnozė kol kas galutinai nepatvirtinta. Bendras įtariamų ir patvirtintų atvejų skaičius nuo vasario 2 dienos išaugo nuo 4074 iki 4314.

Įgimta patologija, kai kūdikiai gimsta su per maža galva ir neišvysčiusiomis smegenimis, siejama su uodų platinamo Zikos viruso protrūkiu. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šį virusą pavadino pasauline grėsme ir priėjo prie bendros nuomonės, kad būtina koordinuoti tarptautines pastangas tiriant ligą ir kuriant vakciną.

Brazilija labiausiai nukentėjo dėl Zikos viruso protrūkio. Šalies valdžia pranešė šeštadienį į gatves išsiųsianti per 200 tūkst. karių, kurie platins tarp gyventojų skrajutes su perspėjimais apie šios ligos pavojus.

Havajuose įvesta nepaprastoji padėtis

Havajuose įvesta nepaprastoji padėtis dėl išaugusios Dengės karštligės ir Zikos viruso rizikos, praneša „Associated Press“.

Šios JAV valstijos teritorijoje užfiksuota per 250 Dengės karštligės atvejų. Valdžia baiminasi, kad uodai, platinantys pavojingą Dengės karštligę, gali perduoti ir Zikos virusą.

Valstijos gubernatorius Davidas Ige‘as pastebėjo, kad Zikos virusinės infekcijos atvejų salų teritorijoje neužregistruota, visi susirgusieji Havajuose atsivežė virusą iš kelionių. Jis pabrėžė, kad salynas išlieka saugus turistams, ragindamas juos nekeisti jau suplanuotų kelionių į salas.

Anot agentūros, nepaprastosios padėties režimo įvedimas leis gauti papildomą finansavimą kovai su vabzdžiais – ligų pernešėjais.

Vakcinos kūrimas užtruks

Šiuo metu kuriamos iškart kelios vakcinos nuo Zikos viruso, bet PSO Ženevoje penktadienį pareiškė, kad vakcinos nuo Zikos viruso kūrimas dar kurį laiką užtruks. Kol bus galimi plataus masto klinikiniai tyrimai, teks palaukti mažiausiai pusantrų metų, teigė PSO. Netrukus turėtų atsirasti diagnostinių testų, nustatančių virusą.

Daugiausia uodų pernešamas Zikos virusas šiuo metu plinta Pietų ir Vidurio Amerikoje. Maždaug penktadaliui infekuotųjų virusas sukelia į gripą panašius simptomus, jis paprastai nėra mirtinas. Tačiau nėščios moterys virusą gali perduoti savo dar negimusiems vaikams, kuriems tada galbūt išsivysto mikrocefalija.

Kaip penktadienį pranešė Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro, nuo praėjusių metų lapkričio šalyje nuo Zikos karštligės trys žmonės mirė, iš viso Venesueloje per šį laikotarpį nustatyta 5,2 tūkstančio galimo užsikrėtimo Zikos virusu atvejų.

Zikos karštligės protrūkių taip pat užfiksuota Azijoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Ramiojo vandenyno regione. Europoje kol kas nustatomi pavieniai atvejai.

Zikos virusas sukelia aukštą temperatūrą, konjunktyvitą, galvos ir sąnarių skausmus, uždegimo procesus, pykinimą ir vėmimą, skrandžio sutrikimus ir skausmus. Viruso nešiotojas yra uodas Aedes aegypti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt