Pasaulyje

2013.02.28 19:22

V. Putinas: Rusija gali būti lankstesnė Sirijos klausimu

ELTA 2013.02.28 19:22

Prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakė, kad Rusija turėtų išklausyti Prancūzijos argumentus dėl Sirijos prie butelio degtinės, o butelio vyno nepakaktų, praneša AP.    

Prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakė, kad Rusija turėtų išklausyti Prancūzijos argumentus dėl Sirijos prie butelio degtinės, o butelio vyno nepakaktų, praneša AP.

V. Putinas kalbėjo po susitikimo su Maskvoje viešinčiu Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u. V. Putinas sakė, kad F. Hollande`as pateikė naujų pasiūlymų, ką daryti dėl antrus metus besitęsiančio konflikto Sirijoje. Rusijos lyderis neatskleidė, kokie tai buvo pasiūlymai ir į kuriuos iš jų Maskva reaguotų.

„Mes išklausytume savo partnerių nuomonės kai kuriais šios sudėtingos problemos aspektais, – reporteriams sakė V. Putinas. – Man atrodo, kad mums reikėtų susėsti prie butelio degtinės – butelio gero vyno nepakaktų – viską išsiaiškinti. Mums reikėtų susėsti ir tai apgalvoti“.

F. Hollande`as juokaudamas atsakė, kad jis mieliau rinktųsi portveiną. Surimtėjęs F. Hollande`as sakė, kad Rusija ir Prancūzija sutaria, jog reikia užkirsti kelią Sirijos susiskaldymui, bet nesutaria dėl būdų, kaip pradėti dialogą Sirijoje.

„Mes manome, kad neįmanoma to padaryti bendradarbiaujant su (Sirijos prezidentu) Basharu al-Assadu“, – teigė F. Hollande`as.

Rusija nuo sukilimo pradžios rėmė B. al Assadą ir atmetė jo atsistatydinimo galimybę. Maskva teigia, kad Sirijos vyriausybė ir sukilėliai konfliktą turėtų spręsti derybomis. Tuo tarpu Prancūzija yra viena iš aršiausių B. al Assado kritikių.

Prieš susitikimą su V. Putinu F. Hollande`as radijui „Echo Moskvy“ sakė, kad nuo V. Putino pozicijos Sirijos klausimu priklausys tai, kaip greitai šalyje įsivyraus taika. Bet jis pagyrė V. Putiną už tai, kad šis „sukūrė sąlygas“ opozicijos deryboms su Sirijos vyriausybe.

Šią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino Damaską pradėti derybas su opozicija ir pasiūlė jas surengti Maskvoje.