Pasaulyje

2016.02.13 13:40

Paskelbti istorinio popiežiaus ir Rusijos patriarcho susitikimo nutarimai

Penktadienį, būdamas vis dar komunistinio režimo valdomoje Kuboje, popiežius susitiko su rusų stačiatikių patriarchu. Šio susitikimo nutarimai buvo išdėstyti bendrame dokumente.

Abiejų Bažnyčių dvasiniai vadovai Pranciškus ir Kirilas kalbėjo apie bendrą darbą dėl visų krikščionių pasaulyje, kad nebūtų karų, būtų gerbiama žmogaus gyvybė. Įsipareigojimą eiti tokiu keliu popiežius ir patriarchas patvirtino parašais ant bendro dokumento.

Deklaracijoje pasaulis taip pat raginamas ginti krikščionis nuo persekiojimo Artimuosiuose Rytuose. Taip pat kritikuojamas terorizmas bei raginama pasiekti taiką Ukrainoje.

„Turėjome atvirą diskusiją. Visiškai suvokiame atsakomybę už savo pačių veiksmus – krikščionybės ir pačios žmonijos ateitį. Tikrai labai gerai pasikalbėjome ir supratome vienas kito pozicijas. Tai padės užtikrinti, kad abi Bažnyčios – viso pasaulio krikščionys toliau veiks kartu. Kartu priešinsimės karui, ir sieksime, kad gyvybė toliau skleistųsi visame pasaulyje. Taip pat sieksime, kad žmogiškosios vertybės, socialiniai, šeimos santykiai sėkmingai vystytųsi, kad Bažnyčios vardu pašlovintume Jėzų Kristų ir Šventąją Dvasią“, – po susitikimo sakė patriarchas Kirilas.

„„Kalbėjomės kaip broliai, nes mes to paties tikėjimo, kalbėjomės apie mūsų Bažnyčias. Manome, kad gyvenimas turi būti paremtas vienybe. Kalbėjomės atvirai ir be jokių užuolankų. Galiu jus patikinti, kad jaučiu Šventosios dvasios buvimą šalia mūsų. Dėkoju Jo Šventenybei už pastangas rodant, kad galime veikti kartu. Aptarėme daugybę dalykų, kuriuos laikui bėgant įgyvendinsime. Dar kartą dėkoju Jo Šventenybei ir jo padėjėjams, taip pat ir kardinolui už tai, kad padėjo surengti šį susitikimą. Taip pat dėkoju Kubai – jos valdžiai, žmonėms ir prezidentui Rauliui Castro – už jų atvirumą, už tai, kad mus priėmė. Ateityje tai taps mūsų vienybės simboliu. Visą tai sakau Dievo tėvo, sūnaus ir Šventosios Dvasios vardu“, – antrino popiežius Pranciškus.

Tikimasi, kad susitikimu ir pasirašyta deklaracija bus išspręsti nesutarimai, kurie yra likę po krikščionybės skilimo.

Popiežiaus Pranciškaus ir patriarcho Kirilo susitikimas – pirmasis toks per kelis šimtmečius.

„Susitikimas, kurio krikščioniškos Vakarų ir Rytų Bažnyčios laukė nuo 1054-ųjų metų“, – taip šį susitikimą komentavo Romoje leidžiamas  dienraštis „La Repubblica“.