Pasaulyje

2016.02.12 23:07

Istorinis Popiežiaus ir Rusijos patriarcho susitikimas

BNS2016.02.12 23:07

Popiežius Pranciškus ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas penktadienį pasisveikino vienas su kitu Havanos tarptautiniame oro uoste prieš pradėdami istorinį pirmąjį abiejų dvasinių lyderių susitikimą nuo didžiojo krikščionybės skilimo, įvykusio beveik prieš tūkstantį metų.

Baltai apsirengęs ir baltą kepuraitę užsidėjęs 79 metų Pranciškus ir 69 metų Kirilas, kuris dėvėjo juodą sutaną ir baltą galvos apdangalą, apsikabino ir triskart pasibučiavo į skruostus, susitikę medžiu išmuštoje Jose Marti tarptautinio oro uosto VIP salėje.

Nors Pranciškaus vizitas Havanoje kai kurių katalikų giriamas kaip svarbus ekumeninis proveržis, Šventasis Tėvas taip pat sulaukė kritikos, kad faktiškai leidosi išnaudojamas Rusijos, norinčios sustiprinti savo pozicijas ortodoksų pasaulyje ir tarptautinėje arenoje – tuo metu, kai ta šalis vis labiau izoliuojasi nuo Vakarų.

Abu dvasiniai lyderiai ketina paskelbti bendrą deklaraciją, kurioje tikriausiai bus atkreiptas dėmesys į vieną opiausių problemų, keliančių nerimą tiek Ortodoksų, tiek Katalikų bažnyčioms: pasibaisėtiną krikščionių padėtį Irake ir Sirijoje, kur šią religiją išpažįstantys žmonės yra žudomi arba išvaromi iš savo namų džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“.

Vėliau popiežius išskris pradėti penkių dienų kelionės po Meksiką, kur jis ketina pasiųsti solidarumo žinią narkotikų kontrabandininkų smurto, prekybos žmonėmis ir diskriminacijos aukoms viename iš neramiausių ir labiausiai skurdo krečiamų tos šalies regionų.

Tuo metu Kirilas atvyko į Kubą pradėdamas 11 dienų kelionę po Lotynų Ameriką, per kurią jis taip pat aplankys Paragvajų ir Braziliją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.