Pasaulyje

2016.02.12 18:55

EK vadovas skraido kukliu lėktuvu, bet už nekuklias sumas

JAV prezidento lėktuve yra ir konferencijų salė, ir darbo kabinetai, ir medicinos punktas, restoranas ar net spaudos salė. Europos Komisijos (EK) pirmininko orlaivis iš pažiūros atrodo gerokai kuklesnis lėktuvėlis, tačiau, anot kritikų, tai nebūtinai rodo, kad Jean-Claude‘as Junckeris būtų daug kuklesnis už JAV prezidentus.

Pasak britų leidinio „Telegraph“ korespondento Briuselyje Matthew Holehouse‘o, J.-C. Junckerio lėktuvėlis nedidelis, nes jis skirtas trumpoms kelionėms tarp Briuselio, kuriame veikia Europos Komisija, ir Strasbūro, kur dirba Europos Parlamentas. Tiesa, trumpos kelionės nėra pigios.

Teigiama, kad jeigu ir vėl už tokio orlaivio nuomą bus sumokėta apie 12,5 mln. JAV dolerių, tuomet 1 val. skrydžio pirmininkui kainuos apie 14,5 tūkst. eurų. Tai yra keliolika kartų brangiau palyginti su įprastų oro linijų siūlomais komerciniais skrydžiais tarp miestų.

Tiesa, EK vadovo atstovai žurnalistus tikina, kad pirmininkas išnuomotu lėktuvėliu skraido tik esant būtinybei. Skeptikai teigia, kad jei Europos Komisija ir Europos Parlamentas dirbtų viename mieste, tokių kelionių visai nereikėtų ir būtų per metus sutaupyta 165 mln. eurų. 

Plačiau apie brangias EK pirmininko keliones – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.