Pasaulyje

2020.11.17 09:31

Protestų šimtadienis: į Baltarusijos ambasados teritoriją Vilniuje primėtyta bulvių

atnaujinta 09.47
LRT.lt2020.11.17 09:31

Lietuvos policija nurodo, jog pirmadienį gautas pranešimas apie tai, kad sekmadienį į Baltarusijos ambasados teritoriją sekmadienį buvo primesta bulvių.

Kaip skelbiama, incidentas įvyko sekmadienį apie 19.00–19.30 val. Nenustatyti asmenys į Vilniuje, Mindaugo g. esančios Baltarusijos Respublikos ambasados teritoriją primėtė bulvių.

Policija teigia, kad įvykio aplinkybės nustatinėjamos.

Pirmadienis buvo 100-oji kasdien vykstančių protestų prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą diena. Protestai Baltarusijoje prasidėjo dar prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimus, tačiau dėl masinio rezultatų klastojimo ir A. Lukašenkos apsiskelbimo vėl laimėjus rinkimus, į Minsko ir kitų šalies miestų gatves išėjo šimtai tūktančių žmonių.

Režimas prieš taikius protestuotojus naudoja smurtą, nuo kurio keli baltarusiai žuvo, tūkstančiai buvo sužeisti ir suimti.

Taip pat skaitykite

Vakarų valstybės nepripažįsta A. Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu, jam ir kitiems režimo atstovams Europos Sąjunga įvedė sankcijas.

Anksčiau prie Baltarusijos ambasados Vilniuje buvo surengtos kelios solidarumo su protestuotojais kaimyninėje šalyje akcijos.