Pasaulyje

2020.11.16 19:42

Po žurnalistę nužudžiusio Madseno pabėgimo Danija griežtina kalėjimų apsaugą

BNS2020.11.16 19:42

Danijos teisingumo ministerija pirmadienį pranešė apie griežtinamas apsaugos priemones, išaiškėjus saugumo spragoms griežto režimo kalėjime, iš kurio buvo ištrūkęs už žurnalistės nužudymą nuteistas danų išradėjas Peteris Madsenas.

Ministerija pranešė ne tik apie griežtinamą apsaugą netoli Kopenhagos esančiame Herstedvesterio kalėjime, bet ir apie patikrinimus visos šalies įkalinimo įstaigose ir apie kelių papildomų specialistų įdarbinimą griežto režimo sustiprinimui kituose kalėjimuose.

Šių priemonių imtasi po to, kai už švedų žurnalistės Kim Wall nužudymą 2017 metais savo povandeniniame laive kalėti iki gyvos galvos nuteistas P. Madsenas spalio 20 dieną trumpam ištrūko iš Herstedvesterio kalėjimo.

49 metų P. Madsenui pavyko trumpam pabėgti iš kalėjimo, grasinant kalėjimo psichologui ir tvirtinant, kad yra apsijuosęs mirtininko diržą.

Nors laisvėje jis išbuvo tik kelias minutes ir netrukus buvo sulaikytas policijos pareigūnų, pats faktas, kas jis sugebėjo pabėgti, rodo, jog kalėjimo apsauga buvo nepakankama, sakoma ministerijos pareiškime.

Kalėjimo pareigūnai nežinojo apie P. Madseno planuojamus sunkius nusikaltimus, kad galėtų pabėgti, sakoma pranešime.

Pasak teisingumo ministro Nicko Haekkerupo, P. Madsenui buvo leidžiama be darbuotojo palydos patekti į dirbtuves. Iš ten jis galėjo išsinešti pasigamintų įtaisų ir panaudoti juos, kad pabėgtų.

Penitencinės tarnybos ataskaitoje apie šį incidentą sakoma, kad P. Madsenui buvo leidžiama laisvai vaikščioti po kalėjimą su kuprine, ir tai nekėlė sargybiniams klausimų.

Po šio incidento keliuose kalėjimo blokuose buvo imtasi papildomų apsaugos priemonių. Nuo šiol visus savo asmeninius daiktus kaliniai gali nešiotis tik peršviečiamuose maišeliuose, sustiprintas stebėjimas per vaizdo kameras.

Po bandymo pabėgti P. Madsenas ir dar penki kaliniai buvo perkelti į kitą kalėjimą. Jų dabartinė kalinimo vieta neskelbiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.