Pasaulyje

2016.02.12 08:54

Popiežius pradės vizitą Meksikoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.12 08:54

Septynių dienų kelionę į Meksiką ir Kuboje įvyksiantį susitikimą su Maskvos patriarchu Kirilu popiežius Pranciškus pavedė Salus Populi Romani Marijos globai – Šventasis Tėvas trumpai pasimeldė Pauliaus koplyčioje priešais jos paveikslą. Į Meksiką Romos katalikų Bažnyčios galva atvyks penktadienį, 19.30 val. vietos laiku.

Popiežiaus kelionės išvakarėse jo valstybės sekretorius interviu Vatikano televizijos centrui (CTV) sakė, kad popiežius lankysis Meksikoje vedamas troškimo padėti tikintiesiems iš naujo atrasti gailestingumą ir juo gyventi kasdieniame gyvenime.

Bažnyčia pašaukta pasmerkti blogį, garsiai priešintis visoms jo apraiškoms, tokioms kaip korupcija, prekyba narkotikais, smurtas ir nusikalstamumas, kliudančioms Meksikai sparčiau pažengti materialinės ir dvasinės pažangos keliu, pasakė kardinolas Parolin. Popiežiaus kelionės į Meksika tema: „Gailestingumo ir taikos misionierius“.

Pasak Meksiko arkivyskupo, kardinolo Norberto Rivera Carrera, popiežius Pranciškus Meksikoje labai laukiamas, ypač žavi jo charizmiškumas, jo artumas, nuolankumas ir jautrumas giliai paveikia žmonių širdis.

Visas kraštas mobilizavosi popiežiaus apsilankymui Meksikoje. Kokie dideli lūkesčiai liudija tai, kad per keturis tūkstančius žurnalistų akreditavosi popiežiaus Apaštališkajai kelionei. Dar daugiau tūkstančių savanorių iš viso krašto patarnaus šešiuose miestuose nuo vasario 12 iki 18 d. – sostinėje Meksike, Ekatepeke, San Cristobal de las Casas, Tustla Gutjerese, Morelijoje ir Siudad Chuarese.

Popiežius taip pat melsis Gvadalupės bazilikoje, susitiks su Čiapas čiabuvių bendruomene, aplankys kalėjimą ir aukos Mišias Siudad Chuarese.