Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.11 22:14

Išgelbėta serganti mergina: tikimybė buvo 1 iš 25 milijonų

DELFI.lt 2016.02.11 22:14

Vilties, kad mirtinai serganti mergina ras tinkamą kamieninių ląstelių donorą, praktiškai net nebuvo. Tikimybė, kad 24 metų Lara Casalotti – tailandietės ir italo atžala – dėl genetinio fondo ypatybių ras donorą, tebuvo viena iš 25 mln., tačiau ji nenuleido rankų, skelbia „The Daily Mail“.

Donoras atsirado – jau kovą bus paimta jo kamieninių ląstelių ir atlikta persodinimo operacija.

„Pastarieji mėnesiai buvo tikra beprotybė, esu labai dėkinga savo donorui. Noriu paraginti žmones dalyvauti donorų programoje ir suteikti kitiems galimybę įveikti ligą“, – teigia mergina.

Londone gyvenančiai merginai lėtinė mieloidinė leukemija (LML) buvo diagnozuota gruodį Tailande, kur ji svečiavosi. Medikai buvo negailestingi – vienintelė galimybė pasveikti yra kamieninių ląstelių transplantacija. Bėda ta, kad dėl specifinio genetinio derinio rasti tinkamą donorą pasirodė praktiškai neįmanoma misija.

Maišytos rasės donorai sudaro vos 3 proc. visų kamieninių ląstelių donorystės programoje visame pasaulyje dalyvaujančių asmenų. Laimei, tinkamą donorą rasti pavyko – tuo pasirūpino kraujo vėžiu sergančiais besirūpinantis labdaros fondas „Anthony Nolan“, kuris paieškas vykdė praktiškai visame pasaulyje – įskaitant ir Tailandą, Jungtines Valstijas ir Italiją.

Donoro tapatybė laikoma paslaptyje, tačiau tikimasi, kad procedūra bus sėkmingai atlikta jau kovą. Laros mama Supanya teigia: „Kaip mama po labai ilgo laiko pagaliau pajutau palengvėjimą. Kad ir kas būtų tas donoras, būsiu jam dėkinga iki gyvenimo pabaigos, tai stebuklas. Žinau, kad mūsų laukia dar ne vienas sunkus išbandymas, tai labai sudėtinga ir pavojinga procedūra, bet žinojimas, kad radome puikiai tinkantį donorą, nuo mūsų pečių nuėmė labai sunkią naštą“, – teigia sergančios merginos motina.

Merginos brolis, 20 metų Sebas, teigia esąs labai dėkingas visiems, prisidėjusiems prie tinkamo donoro paieškų kampanijos „Match4Lara“. L. Casalotti šeimos duomenimis, ši akcija norinčiųjų prisijungti prie kamieninių ląstelių donorystės programos skaičių padidino net 400 proc.

Kas yra lėtinė mieloidinė leukemija?

Lėtinė mieloidinė leukemija – itin reta vėžio rūšis, kuria kiekvienais metais vien Jungtinėje Karalystėje suserga 2 tūkst. žmonių. Dažniausiai liga kėsinasi į vyresnio amžiaus žmones. Įprastai kraujo ląsteles gamina kaulų čiulpai. Sergant lėtine mieloidine leukemija, procesas tampa nekontroliuojamas, kaulų čiulpai pradeda gaminti leukemijos ląsteles. Šios ląstelės negali deramai atlikti būtinųjų kraujo ląstelių funkcijų – jos nesubręsta. Susiklosčius tokiai situacijai, pavojingai padidėja infekcijų rizika.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi