Pasaulyje

2016.02.11 20:11

Turkija baigė karinę operaciją Džizrėje prieš kurdų kovotojus

BNS 2016.02.11 20:11

Turkija baigė beveik du mėnesius trukusį karinį puolimą, komendanto valandos sąlygomis, prieš kurdų sukilėlius Džizrės mieste šalies pietryčiuose, pranešė ketvirtadienį vidaus reikalų ministras Efkanas Ala.

„Operacija Džizrėje sėkmingai užbaigta šią dieną“, – pareiškė jis per valstybinę TRT televiziją, dar pridurdamas, kad visą parą galiojęs komendanto valandos režimas, kuris buvo įvestas pradėjus operaciją gruodžio 14 dieną, dar kurį laiką tebegalios.

„Kontrolė atkurta Džizrėje, kontroliuojami ir teroristai joje“, – sakė jis, turėdamas omenyje Kurdistano darbo partiją (PKK).

„Tačiau komendanto valanda liks galioti kurį laiką, nes dar tebėra spąstų ir minų kai kuriose vietovėse, kur gali nukentėti miestiečiai“,– sakė jis.

Turkijos valdžia komendanto valandą Džizrėje ir kituose pietryčių miestuose, kuriuose dominuoja kurdai, siekdama išvaryti PKK kovotojus iš miestų, kuriuose jie statė barikadas ir kasė tranšėjas.

Pasak E. Alos, artėja prie pabaigos ir operacija istoriniame Suro rajone Dijarbakyre, kuris yra didžiausias miestas kurdų daugumą turinčiame krašte.

Džizrėje operacijos pabaigos išvakarėse ketvirtadienį nukauta 18 sukilėlių; tad bendras šiame mieste nukautų kovotojų skaičius yra 603.

Tuo tarpu Sure kovotojų nukauta 184.

Kurdų aktyvistai tvirtina, kad ši turkų karinė kampanija nusinešė ir civilių gyvybių, o kovotojų nuostoliai esą smarkiai perdėti.

Kurdiškoji Liaudies demokratijos partija (HDP) praėjusią savaitę nurodė, kad komendanto valandos režimo teritorijose nuo rugpjūčio žuvo mažiausiai 200 civilių, tarp kurių buvo ir 70 vaikų; dar apie 100 tūkst. Džizrės gyventojų pabėgo iš šio miesto.

Tuo tarpu Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu  neseniai pažadėjo investuoti į šį nuniokotą pietryčių regioną lėšų,atitinkančių aštuonis milijardus eurų, krašto atkūrimui.