Pasaulyje

2016.02.11 17:18

Premjeras: Latvijoje naujoji vyriausybė neplanuoja revoliucinių permainų

BNS 2016.02.11 17:18

Latvijos parlamentas ketvirtadienį neeiliniame posėdyje patvirtino naują vyriausybę, vadovaujamą Mario Kučinskio iš centristinės Žaliųjų ir valstiečių sąjungos (ZZS).

Per balsavimą paramą M. Kučinskio ministrų kabinetui išreiškė 60 įstatymų leidėjų iš trijų valdančiosios koalicijos partijų, o 32 opozicijai priklausantys Seimo nariai pasisakė prieš.

Naujajame kabinete yra 11-a ministrų iš ankstesnės vyriausybės, iš kurių aštuoni toliau dirbs savo postuose, o trys paskirti vadovauti kitoms ministerijoms.  

ZZS naujoje vyriausybėje atstovauja premjeras M. Kučinskis, gynybos ministras Raimondas Bergmanis, finansų ministrė Dana Reizniecė-Uozola, sveikatos apsaugos ministras Guntis Belevičas, susisiekimo ministras Uldis Augulis, žemės ūkio ministras Janis Duklavas.

Naujoje vyriausybėje taip pat dirbs penki „Vienybės“ ministrai: užsienio reikalų – Edgaras Rinkevičius, švietimo ir mokslo – Karlis Šadurskis, vidaus reikalų – Richardas Kozlovskis,   ekonomikos – Arvilas Ašeradenas, socialinės apsaugos – Janis Reiras.

Nacionalinis aljansas vyriausybėje turės tris ministrų postus: aplinkos ir regioninės plėtros – Kasparas Gerhardas, teisingumo – Dzintaras Rasnačas ir kultūros – Dacė Melbardė.  

Tai yra 39-oji Latvijos vyriausybė.  

Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienio popietę pasveikino naująjį Latvijos premjerą pradėjus darbą jo vadovaujamai Vyriausybei.

„Labai džiaugiuosi artimais ir šiltais Lietuvos ir Latvijos ryšiais. Tarpusavio supratimas, palaikymas ir bendros pastangos mums padeda plėtoti dvišalius santykius ir pasiekti bendrų tikslų. Atsižvelgiant į dabartinius iššūkius tarptautinei taikai ir saugumui, vienybės ir glaudaus dialogo tarp mūsų tautų svarba tampa itin didelė. Leiskite jus patikinti mūsų pasiryžimu glaudžiai bendradarbiauti su Jūsų vyriausybe tiek dvišaliu lygmeniu, tiek visais tarptautiniais formatais“, – sakoma Lietuvos premjero sveikinimo laiške.

Naujoji vyriausybė neplanuoja revoliucinių permainų

Naujoji vyriausybė neplanuoja revoliucinių permainų, bet svarbu dirbti su vieninga komanda, siekiant įgyvendinti reikalingas reformas ir atlikti neatidėliotinas užduotis, po vyriausybės patvirtinimo pareiškė naujasis premjeras M. Kučinskis.

Pasak jo, valstybei nereikalingi sukrėtimai, bet nereikia leisti ir stagnacijos. Jau daug metų kalbama apie reformas ekonomikoje, gerovės ir sveikatos apsaugos srityse, bet spendimų nepriimama, nes vykdomajai valdžiai trūksta politinės valios.

„Nepriimdami sprendimų mes mažiname savo tarptautinį konkurencingumą, skatiname emigraciją ir gyventojų nykimą ištisuose regionuose, – sakė M. Kučinskis prieš patvirtinant vyriausybę. – Mes tik stebime ir savo pasyvumu skatiname mūsų valstybės pagrindų irimą“.

Naujasis premjeras pabrėžė, kad vyriausybė turi būti komanda, dirbanti visos visuomenės labui, o ne „interesų grupėms“, ir priminė apie penkis vyriausybės deklaracijos prioritetus: stiprinti ekonomiką, valstybės saugumą ir tautinį savitumą, reformuoti švietimo, mokslo ir medicinos sritis, taip pat gerinti demografinę padėtį.

M. Kučinskis pažymėjo, kad vyriausybės deklaracijoje koncentruojamasi ne į atskiras šakas ar ministerijas, o į tikslus, kurie nebus vienos kurios nors ministerijos monopolija; ir toks bus naujas koalicijos modelis.

„Kovodami tarpusavyje mes netenkame politinės galios ir dauginame rinkėjų nihilizmą“,– sakė jis.

M. Kučinskis padėkojo prezidentui už pasitikėjimą ir palinkėjo jam sveikatos bei sėkmės.