Pasaulyje

2016.02.11 09:25

Švedijos politikai atmetė idėją atimti pilietybę iš nuteistų teroristų

BNS 2016.02.11 09:25

Švedijos įstatymų leidėjai trečiadienį balsuodami dėl naujo antiteroristinio įstatymo atmetė ultradešiniųjų partijos pateiktą siūlymą atimti pilietybę iš asmenų, pripažintų kaltais dėl terorizmo.

Šis Švedijos demokratų partijos pateiktas projektas buvo atmestas tą pačią dieną, kai Prancūzijos įstatymų leidėjai pritarė audringus debatus kurstantį įstatymą, kuris atveria kelią atimti Prancūzijos pilietybę iš nuteistų teroristų.

Per balsavimą Švedijos parlamente siūlomai pataisai pritarė tik 45 tos prieš imigrantus nusistačiusios partijos deputatai, o 236 įstatymų leidėjai balsavo prieš. Dar 16 Kairės partijos įstatymų leidėjų susilaikė.

Tačiau parlamentas priėmė naują kovos su terorizmu įstatymą, sugriežtinantį iki šiol galiojusias priemones.

Naujajame teisės akte numatoma, kad asmenims, išvykusiems į užsienį prisidėti prie teroristinės grupuotės, gali būti skirta iki dvejų metų kalėjimo. Ši nuostata aiškiai nukreipta prieš džihadistus, vykstančius kautis į karo krečiamą Siriją.

Įstatyme taip pat sakoma, kad asmenims, dalyvavusiems apmokymuose vykdyti teroro aktus, gresia šešeri metai įkalinimo, tuo tarpu prisidėjusieji prie teroristinės grupuotės finansavimo gali būti pasiųsti už grotų dvejiems metams.

Tiems, kad vyksta į kitą šalį, siekdami būti apmokyti rengti teroro išpuolius arba juos vykdyti, taip pat gresia dvejų metų laisvės atėmimas.

Švedijos žvalgybos tarnyba yra nustačius 292 žmones, kurie nuo 2013 metų išvyko iš šalies prisidėti prie džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS), o 133 iš tų žmonių vėliau grįžo į Švediją.