Pasaulyje

2016.02.10 18:26

Sirijos opozicija ragina nutraukti miestų apsiaustį, siekiant atnaujinti derybas

BNS2016.02.10 18:26

Sirijos miestų apsiaustis turi būti nutraukta ir gyvenamųjų vietovių bombardavimas privalo liautis, kad opozicija atnaujintų derybas Ženevoje, kaip planuota, vasario 25 dieną, trečiadienį pareiškė Sirijos pagrindinės opozicijos grupės vadovas ekspremjeras Riadas Hijabas.

„Prieš mums vasario 25 dieną vykstant derybų, šios priemonės turi būti realiai įgyvendintos vietoje“, – R. Hijabas, Aukštojo derybų komiteto (ADK) generalinis koordinatorius, sakė žurnalistams Londone.

Be miestų ir gyvenviečių apsiausties nutraukimo jis iškėlė ir kitų sąlygų deryboms atnaujinti, tarp jų reikalavimą įsileisti humanitarinę pagalbą ir nutraukti gyvenamųjų vietovių bombardavimą.

R. Hijabas kalbėjo po susitikimo su britų užsienio reikalų sekretoriumi Philipu Hammondu.

JT specialusis pasiuntinys Staffanas de Mistura praėjusią savaitę paskelbė, kad Sirijos taikos dialogas bus atnaujintas vasario 25 dieną, nes dar daug turi būti padaryta.

Per beveik penkerius metus užsitęsusį konfliktą Sirijoje žuvo 260 tūkst. žmonių, pusė šalies gyventojų buvo privesti palikti savo namus.

Rusijos aviacijos remiamos Sirijos režimo pajėgos vykdo stambaus masto operaciją Alepo regione.

JT perspėjo, kad nuo humanitarinės pagalbos gali būti atkirsta apie 300 tūkstančių gyventojų, jeigu vyriausybės pajėgos visiškai apsups šį regioną, kaip jos yra dariusios atakuodamos sukilėlių bastionus.

Po susitikimo su R. Hijabu britų diplomatijos vadovas paragino „nuoširdžiai atsiduoti“ taikos deryboms ir pereinamajam laikotarpiui Sirijoje be prezidento Basharo al-Asasdo.

„Rusija ir režimas tikslingai taikosi į opoziciją ir taip stiprina „Daesh“, – sakoma jo pareiškime, kuriame pavartotas kitas „Islamo valstybės“ pavadinimas.

„Jų veiksmai prieš civilius gyventojus ir infrastruktūrą pažeidžia tarptautinės humanitarinės teisės įstatymus“, – nurodoma jame.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt