Pasaulyje

2016.02.10 20:10

ES ragina valstybes nares pagreitinti pabėgėlių perkėlimo procesą

ELTA 2016.02.10 20:10

Už migraciją atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Dimitris Avramopulas trečiadienį pareiškė, kad parašė valstybėms narėms laiškus su „aiškia ir stipria žinute“. D. Avramopulas laiškuose ragina nares paspartinti pabėgėlių iš Graikijos ir Italijos perkėlimą, informuoja „EUbusiness“.

Per spaudos konferenciją D. Avramopulas sakė, kad išsiuntė laiškus visiems 28 šalių bloko vidaus reikalų ministrams, nes iš 160 000 pabėgėlių, dėl kurių perkėlimo buvo susitarta praėjusių metų rugsėjį, tik 497 žmonės perkelti į kitas valstybes nares.

„Visiems vidaus reikalų ministrams parašiau laiškus su aiškia ir stipria žinute, kad priminčiau jiems apie įsipareigojimą vykdyti pabėgėlių perkėlimą tučtuojau, atsižvelgiant į sudėtingą padėtį“, – sakė D. Avramopulas.

Komisijos narys pridūrė: „Rezultatai labai prasti, todėl dabar visos valstybės narės turi dėti daugiau pastangų, kad atliktų savo darbą“.

Europos šaltiniai, kuriuos apklausė naujienų agentūra AFP, pranešė, kad pabėgėlių perkėlimas atidėliojamas dėl rimtų aplinkybių: po kruvinų atakų Paryžiuje vyriausybės tikrina džihadistus, taip pat trūksta gyvenamųjų namų ir nėra galimybės suteikti prieglobsčio prašytojams galimybę mokytis bei yra logistinių problemų. Kai kurios šalys sudaro nepriimtinas sąlygas, atsisakydamos musulmonų, juodaodžių ir didelių šeimų, o Rytų Europos valstybės narės labiausiai žinomos dėl diskriminacijos religiniais ar rasiniais pagrindais.