Pasaulyje

2016.02.10 15:42

Rusija neigia, kad dėl jos antskrydžių iš Alepo Sirijoje bėga žmonės

ELTA 2016.02.10 15:42

Rusijos vyriausybė atmeta kritiką dėl jos oro antskrydžių Sirijos Alepo mieste ir apylinkėse. JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry teiginiai, kad rusų karinė aviacija naudoja nevaldomas bombas ir taip žudo civilius, yra „visiškai nepriimtini“, Maskvoje pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Sacharova. Tai esą „faktais neparemtos spekuliacijos“, praneša agentūra AFP.

Pasak atstovės, neteisingi ir kaltinimai, kad Rusija savo veiksmais sukėlė humanitarinę krizę Šiaurės Sirijoje. Priešingai, tai Vakarai esą daug metų aštrino problemą. M. Sacharova kritika be pagrindo pavadino tvirtinimus, kad Rusijos oro antskrydžiai sukels naują pabėgėlių bangą į Europą.

Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro duomenimis, mūšiai dėl Alepo per praėjusias dešimt dienų nusinešė daugiau kaip 500 gyvybių, dauguma jų – abiejų pusių kovotojai. Tačiau tarp aukų yra ir 89 civiliai, 23 jų – vaikai.

Jau kurį laiką Sirijos vyriausybinės pajėgos, libaniečių „Hezbollah“ daliniai ir Basharą al-Assadą remiantys kovotojai, padedami Rusijos antskrydžių, artėja prie Alepo. Jei jie sukilėlių rankose esančias miesto dalis atkirs nuo apylinkių, Jungtinių Tautų (JT) vertinimu, gali žlugti 300 000 mieste dar esančių žmonių aprūpinimas maisto produktais.

Dešimtys tūkstančių žmonių nuo bombardavimų jau pabėgo į Turkijos ir Sirijos pasienį.