Pasaulyje

2020.11.12 23:15

JT: prie Libijos krantų sudužus laivui žuvo mažiausiai 74 migrantai

BNS2020.11.12 23:15

Prie Libijos krantų ketvirtadienį sudužus laivui žuvo mažiausiai 74 migrantai, pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

Pasak agentūros, ši nelaimė buvo vėliausia iš „virtinės tragedijų“ – nuo spalio Viduržemio jūros centrinėje dalyje nuskendo mažiausiai aštuoni migrantų laivai.

„IOM darbuotojai pranešė apie katastrofišką laivo avariją, šiandien pareikalavusią mažiausiai 74 migrantų gyvybių prie Chumso krantų“, – pažymima agentūros pranešime.

„Pranešta, kad laivu plaukė daugiau nei 120 žmonių, tarp jų – moterys ir vaikai. Pakrantės apsauga ir žvejai į krantą nugabeno 47 gyvus likusius žmones, o 31 lavonas buvo rastas ieškant nukentėjusiųjų“, – nurodoma JT pavaldžios organizacijos pareiškime.

Chumsas yra uostamiestis, esantis už 120 kilometrų į vakarus nuo sostinės Tripolio.

IOM informavo, kad per pastarąsias dvi dienas Viduržemio jūros centrinėse akvatorijose apvirtus dviem valtims nuskendo dar mažiausiai 19 žmonių, įskaitant du vaikus.

„Augantis aukų skaičius Viduržemio jūroje atspindi valstybių nesugebėjimą imtis ryžtingų veiksmų perskirstant labai reikalingus, specialius paieškos ir gelbėjimo pajėgumus jūros kirtimo vietoje, kuri yra pavojingiausia pasaulyje“, – pažymėjo IOM misijos Libijoje vadovas Federico Soda.

„Jau seniai raginome keisti akivaizdžiai neveikiantį požiūrį į Libiją ir Viduržemio jūrą: be kita ko, atsisakyti repatriacijos į šią šalį ir sukurti aiškų išlaipinimo mechanizmą, kitoms šalims reiškiant solidarumą“, – nurodė F. Soda.

„Tūkstančiai pažeidžiamų žmonių ir toliau brangiai sumoka už neveiklumą tiek jūroje, tiek sausumoje“, – pridūrė jis.

IOM informavo, jog lig šiol šiemet Viduržemio jūroje nuskendo jau mažiausiai 900 žmonių, mėginusių pasiekti Europos krantus. Dalis jų žuvo, nes laiku nebuvo pradėtos gelbėjimo operacijos.

Daugiau nei 11 tūkst. žmonių buvo sugrąžinti į Libiją, todėl jiems „iškilo žmogaus teisių pažeidimų, sulaikymo, piktnaudžiavimo, prekybos žmonėmis ir išnaudojimo pavojus“, nurodė JT agentūra.

IOM duomenimis, pastaruoju metu auga išvykstančiųjų iš Libijos skaičius: nuo spalio pradžios apie 1 900 žmonių buvo sulaikyti ir sugrąžinti, o daugiau nei 780 asmenų atvyko iš karo draskomos šalies į Italiją.