Pasaulyje

2020.11.12 16:45

Vokietija atnaujins oro gynybą – pirks 38 naujus naikintuvus „Eurofighter“

BNS2020.11.12 16:45

Europos lėktuvų gamintoja „Airbus“ trečiadienį pranešė pasirašiusi sutartį dėl 38 naujų „Eurofighters“ tiekimo Vokietijos oro pajėgoms, Berlynui atnaujinant savo pasenusį karinių orlaivių parką.

Vokiečių parlamentarai anksčiau jau buvo patvirtinę šį sandorį, kuris turėtų atsieiti 5,5 mlrd. eurų (6,5 milijardo dolerių). Naujieji naikintuvai turi būti pristatyti 2025–2030 metais.

Pasak Berlyno, šis žingsnis buvo dalis platesnio, anksčiau šiemet parengto plano pakeisti kelių dešimtmečių senumo orlaivius „Tornado“ 93 europietiškais lėktuvais ir 45 amerikietiškais naikintuvais F-18.

Tuo metu kanclerės Angelos Merkel vyriausybė siekė parodyti iniciatyvą, siekdama atremti JAV spaudimą įgyvendinti NATO įsipareigojimus dėl gynybos išlaidų ir tuo pat metu paremti Europos gynybos pramonę.

Nors vokiečių gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer tikėjosi, kad įstatymų leidėjai patvirtins amerikietiškų orlaivių įsigijimą iki kitą rudenį vyksiančių visuotinių rinkimų, vienas Gynybos ministerijos atstovas pareiškė, kad parlamentas galės pasisakyti šiuo klausimu tik atnaujinęs savo sudėtį.

„Airbus“ gynybos ir aeronautikos padalinio vadovas Dirkas Hoke pareiškime pabrėžė, kad „Eurofighter“ lėktuvus bus galima „eksploatuoti gerokai ilgiau nei iki 2060 metų“. Pasak jo, šie orlaiviai bus suderinami su naujos kartos europietišku naikintuvu FCAS, bet šis projektas tebėra ankstyvajame vystymo etape.