Pasaulyje

2016.02.10 12:21

Prancūzijos parlamente – sprendimai, kuriuos paskatino kruvini išpuoliai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.02.10 12:21

Prancūzijos parlamentas trečiadienį balsuos dėl bendro konstitucinių pataisų paketo, kurį prezidentas Francois Hollande`as pasiūlė po lapkričio išpuolių Paryžiuje. Pataisos priimamos keliais etapais. 

Antradienį  pritarta prieštaringai vertinamam pakeitimui, kad būtų galima atimti Prancūzijos pilietybę iš asmenų, nuteistų už terorizmą. 

Dėl šio teisės akto, priimto 162 balsais prieš 148, o 22 įstatymų leidėjams susilaikius, kelias savaites vyko įtempti debatai.

Pasiūlyta konstitucijos pataisa, leidžianti atimti Prancūzijos pilietybę iš nuteistų teroristų, sulaukė tvirto palaikymo visuomenėje, bet smarkiai supriešino F. Hollande`o valdančiąją Socialistų partiją.

Teisingumo ministrė Christiane Taubira atsistatydino praeito mėnesio pabaigoje, protestuodama dėl šio projekto, kurį taip pat viešai išpeikė F. Hollande`o buvęs premjeras Jeanas-Marcas Ayrault.

Pirmadienį pritarta kitai paketo daliai – įteisinti nepaprastosios padėties paskelbimą ir  suteikti didesnes galias saugumo pajėgoms. 

Kad šios pataisos būtų galutinai priimtos, reikia ne vien parlamento žemųjų ir aukštųjų rūmų pritarimo, bet ir trijų penktadalių balsų daugumos Kongrese, kuris balsuoja dėl konstitucijos pakeitimų.