Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.10 10:37

ES šalys steigėjos griežtai pasisakė apie „Brexit“

BNS 2016.02.10 10:37

Šešios Europos Sąjungos narės steigėjos antradienį pakartojo liekančios ištikimos įsipareigojimui kurti dar glaudesnę sąjungą, net jeigu dėl to tektų palikti už borto mažiau entuziastingai nusiteikusias partneres, tokias kaip Didžioji Britanija.

Londonas siekia, kad jam nebūtų taikomas reikalavimas kurti „dar glaudesnę sąjungą“, įtvirtintas ES sutartyse. Tai numatyta siūlymuose dėl Bendrijos reformų, kurių Jungtinė Karalystė nori prieš referendumą dėl tolesnės šalies narystės bloke.

Per neoficialias derybas Romoje Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą komunikatą, kuriame pripažino esantys susirūpinę dėl Europos projekto būklės.

Pasak jų, ES išgyvena labai sunkius laikus dėl migracijos krizės ir terorizmo keliamos grėsmės.

Ministrai taip pat pareiškė, kad laikosi nuomonės, jog atsakymas į šiuos iššūkius turėtų būti didesnė, o ne mažesnė integracija, bet taip pat pripažino, kad ne kiekviena bloko, kurį dabar sudaro 28 šalys, narė turėtų su tuo sutikti.

„Tvirtai tikime, kad Europos Sąjunga išlieka geriausiu atsakymu, kokį galime pateikti mūsų dienų iššūkiams, leidžiančiu skirtingus integracijos kelius, – sakoma komunikate. – Esame pasiryžę toliau tęsti dar glaudesnės Europos tautų sąjungos kūrimo procesą.“

Antradienį įvykusią darbo vakarienę inicijavo Italija, kurios centro kairioji vyriausybė aiškiai užsiminė norinti, kad ES branduolį sudarančios valstybės toliau siektų glaudesnės integracijos, žengdamos į bankų sąjungą, glaudesnį fiskalinį harmonizavimą, didesnį politinį ir saugumo bendradarbiavimą – tai yra, angažuodamosi srityse, kuriose pokyčiai, šių šalių nuomone, yra labiausiai pageidautini.

Roma taip pat užsiminė, kad neprieštarautų, jeigu kai kurios šalys, tokios kaip Britanija, apribotų savo įsipareigojimus Europos Sąjungai, išlikdamos tik didelės laisvosios prekybos erdvės narėmis. Pasak Italijos pareigūnų, toks scenarijus būtų priimtinesnis negu nenuspėjamas vadinamasis „Brexit“ – visiškas Britanijos pasitraukimas iš ES.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi