Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.10 19:58

Netikėtumas JAV: B. Sandersas sutriuškino H. Clinton ir pateko į istoriją

15min.lt 2016.02.10 19:58

JAV prezidento rinkimų procese – netikėtumas. Naujajame Hampšyre užtikrintai laimėjo demokratas Bernie Sandersas, o iš Respublikonų daugiausiai balsų surinko Donaldas Trumpas. B. Sandersas pateko į istoriją kaip pirmasis nekrikščionis ir pirmasis žydas, laimėjęs pirminį balsavimą.

Nors ši valstija yra maža, Naujasis Hampšyras dėl savo padėties rinkimų kalendoriuje yra labai svarbus, prasidėjus pirminiams balsavimams atskirose valstijose.

Didžiausias balsavimo netikėtumas – užtikrinta Vermonto senatoriaus B. Sanderso pergalė prieš buvusią valstybės sekretorę Hillary Clinton. Demokratiniu socialistu save vadinantis B. Sandersas pelnė net 59,7 proc. balsų (suskaičiavus 82 proc. balsų).

Balsavusiųjų apklausos rodo, kad vienintelė grupė, labiau palaikiusi H. Clinton, buvo 65-erių ir vyresni.

B. Sandersas per savo kalbą dėkojo savo jaunųjų rėmėjų entuziazmui ir susijaudinimui.

„Kartu mes pasiuntėme žinią, kuri nuskambės pradedant Volstrytu ir baigiant Vašingtonu, pradedant Meinu ir baigiant Kalifornija, – kalbėjo jis. – Ir ji yra ta, kad mūsų didžios šalies valdžia priklauso visiems žmonėms, o ne tik saujelei turtingų rėmėjų.“

Pirminiais duomenimis (suskaičiavus 82 proc. balsų), daugiausiai balsų iš Respublikonų surinko Donaldas Trumpas, gerokai atsiplėšęs nuo antrosios vietos, dėl kurios vyko įnirtinga kova. Kiek netikėtai joje kol kas yra Ohajaus gubernatorius Johnas Kasichas, už jo rikiuojasi Teksaso senatorius Tedas Cruzas ir buvęs Floridos gubernatorius Jebas Bushas.

Staigmena – Floridos senatorius Marco Rubio, Ajovoje laimėjęs trečią vietą, gavo tik 10 proc. balsų ir Naujajame Hampšyre lieka penktas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi