Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.09 20:23

B. Obama paskelbė kibernetinio saugumo „veiksmų planą“

BNS 2016.02.09 20:23

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį atskleidė naują kibernetinio saugumo „nacionalinį veiksmų planą“, ragindamas atnaujinti senstelėjusius vyriausybinius tinklus ir įsteigdamas aukšto rango komisiją saugumo užtikrinimui stiprinti.

Ši žinia yra atsakymas į pastaruoju metu padažnėjusius įsilaužimus į duomenų bazes bei kibernetines atakas į vyriausybės ir privačius tinklus, taip pat ir į pernai priimtą kibernetinio saugumo įstatymą.

B. Obama prašo kibernetiniam saugumui užtikrinti iš biudžeto skirti 19 mlrd. dolerių arba 35 proc. daugiau negu iki šiol. 3 mlrd. dolerių būtų skirta kompiuterinių sistemų vyriausybės agentūrose modernizavimui.

„Niekam ne paslaptis, kad mūsų vyriausybės IT labiau panaši į „Atari“ žaidimą „Xbox“ pasaulyje“, – parašė B. Obama į laikraščio „Wall Street Journal“ skiltį.

„Socialinės apsaugos administracija naudojasi praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio sistemomis ir kodu. Jokio sėkmingo verslo negali būti tokiomis sąlygomis. Žengdami į priekį reikalausime iš agentūrų, kad būtų sustiprinta vertingiausios informacijos apsauga ir būtų lengviau joms atnaujinti savo tinklus“, – pažymėjo B. Obama.

Tokių veiksmų imamasi, kai paaiškėjo, kad pernai nutekėjo asmeniniai 20 mln. federalinių tarnautojų ir kitų asmenų duomenys, kai buvo įsilaužta į Personalo valdymo tarnybos sistemą.

Vėliau pasirodė žinių apie atakas, kurios smogė sveikatos apsaugos, mažmenininkų ir kitiems tinklams, paveikdamos dešimtis milijonų žmonių, taip pat apie niokojančią kibernetinę ataką firmoje „Sony Pictures“.

„Šios kibernetinės atakos yra tarp pavojingiausių Amerikos ekonomikos ir nacionaliniam saugumui“, – nurodė B.Obama.

„Todėl per pastaruosius septynerius metus mes stipriname kibernetinį saugumą vyriausybėje“ – pabrėžė jis.

JAV prezidentas išleido įsaką dėl 12 narių kibernetinio saugumo komisijos steigimo – ji teiks rekomendacijas ir viešajam, ir privačiajam sektoriui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi