Pasaulyje

2016.02.09 16:15

Vokietijoje susidūrė du traukiniai, yra žuvusiųjų

15min.lt 2016.02.09 16:15

Pietų Vokietijoje susidūrė du traukiniai. Ši avarija įvyko geležinkelio linijoje iš Holzkircheno į Rosenheimą. Traukiniai susidūrė netoli Bad Aiblingo, Bavarijos regione, praneša naujienų agentūra AP.

15.55 val. Vokietijos kanclerė A. Merkel teigė esanti priblokšta antradienį įvykusio dviejų priemiestinių traukinių susidūrimo.

„Esu priblokšta ir nuliūdinta šios baisios nelaimės šį rytą Bad Aiblinge, – sakoma A. Merkel užuojautos pareiškime. – Reiškiu užuojautą pirmiausia šių devynių, netekusiųjų gyvybes, artimiesiems“.

„Mintimis esu taip pat su daugybe sužeistųjų, kurie kovoja su šios nelaimės padariniais. Linkiu jiems kuo greičiau ir visiškai pasveikti“, – pridūrė ji.

A. Merkel padėkojo gelbėjimo tarnyboms už jų nenuilstamą darbą sunkiomis sąlygomis ir pridūrė esanti įsitikinusi, kad pareigūnai pasistengs išsiaiškinti, kaip ši nelaimė galėjo įvykti.

15.00 val. Traukinio avariją išgyvenęs Patrickas B. teigė, kad keleiviai suprato, jog kažkas ne taip, kai traukinys paliko Kolbermooro stotelę. 

„Vėliau pajutome, kad traukinys staiga stabdo, pasigirdo neįtikėtinai garsus smūgis ir išsijungė šviesos. Iš visų pusių pasigirdo pagalbos šauksmai“, – pasakojo vyras.

Jis pagelbėjo išsiropšti pro avarinį išėjimą jaunam vyrui ir suskubo skambinti pagalbos tarnyboms, tačiau, pasak jo, jos jau viską žinojo.

„Mes padėjome traukinio keleiviams nusigauti iki užtvankos. Nepaėmėme kartu tik vyro, kuriam buvo lūžusi koja. Pagalbos tarnybos pasirodė iškart“, – prisiminė jis. 

„Iš traukinio nuolaužų sklido pagalbos šauksmai, bet mes negalėjome niekuo padėti, nes buvo aklinai tamsu. Šviesa tik blykčiojo. Norėjome pagelbėti daugiau žmonių, bet neturėjome tam tinkamų priemonių“, – teigė Patrickas B.

14.45 val. Bavarijos policijos vadovo Roberto Koppo teigimu, gelbėjimo operacijoje dalyvavo 700 pareigūnų. Pasak jo, aukų skaičius galėjo būti didesnis, jei ši avarija būtų nutikusi ne antradienį, o kitomis dienomis, kai keleivių skaičius statistiškai yra žymiai didesnis.

Bavarijos vidaus reikalų ministras Joachimas Herrmannas teigė, kad niekas negalėjo tikėtis tokios avarijos. Ypač po to, kai Vokietija tiek daug investavo į automatinę saugumo sistemą.

Jis pridūrė, kad kai kurių žmonių patirti sužalojimai buvo tiesiog kraupūs ir sukrėtė net visko mačiusius gelbėtojus.

14.30 val. Tyrėjų teigimu, kol kas nėra aišku, kas nulėmė devynias gyvybes nusinešusią tragediją – žmogaus klaida ar techninis gedimas.

14.20 val. Spaudos konferencijoje atskleidžiamos susidūrimo detalės. Pareigūnų teigimu, traukiniai prieš susidūrimą skriejo net 100 kilometrų per valandą greičiu.

Užuojautą žuvusiųjų šeimų nariams jau pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

14.05 val. Vokietijos policija patvirtino oficialų sužeistųjų skaičių – 81.

13.37 val. Skelbiama, kad vienas žmogus vis dar laikomas dingusiu. 

13.18 val. Žuvusiųjų skaičius išaugo iki devynių. Ugniagesiai gelbėtojai ištraukė paskutinį kūną. Dabar abu traukiniai liko tušti.

Bavarijos vidaus reikalų ministras Joachimas Herrmannas apsilankė nelaimės vietoje. „Tai iš tikrųjų siaubinga“, – teištarė jis, žvelgdamas į traukinių nuolaužas. 

Spaudos konferencija atidėta 30 minučių. 

13.08 val. Žuvo abu mašinistai 

Tarp aštuonių žuvusiųjų yra ir abu mašinistai. Taip pat žuvo dar vienas traukinio darbuotojas. Anot policijos, 55 žmonės yra sunkiai sužeisti. 

Pranešta, kad avarija įvyko ties posūkiu miškingoje vietoje. Tai reiškia, kad mašinistai negalėjo vienas kito pastebėti ir išvengti susidūrimo. Šioje vietoje traukiniams leistinas greitis – 75 mylios per valandą.

Netrukus prasidės spaudos konferencija, kurioje bus pateikti komentarai ir naujausia informacija apie avariją.

12.08 val. Vokietijos policija patvirtino, kad žuvo mažiausiai aštuoni žmonės. Penkiolikos būklė išlieka labai sunki. Tai viena skaudžiausių traukinių avarijų šioje šalyje per pastarąjį dešimtmetį.

11.55 val. Traukiniai susidūrė sunkiai gelbėtojams pasiekiamoje vietoje, tad sužeistųjų gelbėjimo operacija užtruko. Pranešama, kad daugelis jų sraigtasparniais skraidinami į Pietų Vokietijos ligonines, kuriose mobilizuotos gausios medikų pajėgos. Vokietijos policija ketina surengti specialią spaudos konferenciją, kurioje informuos apie avarijos aplinkybes.

11.05 val. Policijos pareigūnų teigimu, dalis sužeistųjų vis dar yra įkalinti po nuolaužomis. Juos iš ten bando kuo saugiau ištraukti gelbėjimo tarnybų pareigūnai. Žuvusiųjų skaičius gali augti.

10.50 val. Skelbiama, kad sužeistųjų skaičius gali siekti 150. Avarijos vietoje dirba daugybė gelbėjimo tarnybų.

10.36 val. „NBC News“ praneša, kad avarijos aukų skaičius nuolat auga. Šiuo metu praneša apie keturis žuvusius. ​

10.22 val. Naujausiais vietos pareigūnų duomenimis, per avariją žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar 100 sužeista. 

Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad po susidūrimo vienas traukinys nuriedėjo nuo bėgių, keliolika vagonų apsivertė. Į įvykio vietą suskubo gelbėtojų komanda, pasiųsti aštuoni sraigtasparniai.

Twitter nuotr.