Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.08 23:50

JAV padės dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą P. Korėjoje

LRT.lt 2016.02.08 23:50

Jungtinės Amerikos Valstijos padės Pietų Korėjai kuo greičiau dislokuoti priešraketinės gynybos sistema šalyje, bbc.com patvirtino Pentagonas. Pentagono pareigūnų teigimu, skydas padės P. Korėjai apsisaugoti nuo kylančios grėsmės iš kaimynės Šiaurės Korėjos po to, kai sekmadienį Š. Korėja paleido ilgojo nuotolio raketą.

JAV pareigūnai patvirtino, kad Š. Korėja išleido palydovą ar kitą kosminį prietaisą į orbitą, tačiau, jų manymu, tai buvo bandymas pateisinti raketos paleidimą.

Tuo metu Pchenjanas tvirtai laikosi savo pozicijos – raketos paleidimas buvo dalis taikios Š. Korėjos kosminės programos.

Pradės derybas

JAV ir P. Korėjos atstovų teigimu, jie netrukus pradės formalias derybas dėl priešraketinės gynybos sistemos (angl. Terminal High Altitude Area Defence System) dislokavimo Š. Korėjos pasienyje. Naudojantis sistema bus galima paleisti antibalistinę raketą į priešo raketą viduje ar išorėje Žemės atmosferos sluoksnio.

Tikimasi, kad Kinija išreikš pasipriešinimą dėl bet kokių raketų sistemų dislokavimo netoli jos sienos. Tačiau Pentagono atstovas patikino, kad Kinijai nėra dėl ko nerimauti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi